Kupił żonie Bugatti Chiron na 70-te urodziny. To unikat nawiązujący do historii

Jakiego prezentu można sobie życzyć na 70-te urodziny? Niektórzy z pewnością marzą o tym, żeby w ogóle dożyć takiego wieku. Udało się to kobiecie, która właśnie stała się właścicielką nowego Bugatti Chiron.

Francuski producent umieścił w sieci zdjęcia unikatowego egzemplarza modelu Chiron Super Sport. Auto stało się prezentem na 70-te urodziny, zorganizowanym przez męża 70-latki.

Do akcji wkroczył oddział Sur Mesure, który pozwala na zbudowanie samochodu jedynego w swoim rodzaju. Taki też jest Bugatti Chiron Super Sport 57 One Of One.

Bugatti Chiron Super Sport 57 One Of One
Bugatti Chiron Super Sport 57 One Of One

Bugatti Chiron Super Sport nawiązuje do auta, w którym zakochała się 20 lat temu

Świeżo upieczona właścicielka zakochała się kiedyś w klasycznym modelu tej marki. Około 20 lat temu nie mogła oderwać wzroku od Bugatti Type 57 SC Atlantic wystawionego w kalifornijskim muzeum Mullin Automotive Museum.

Miniaturę tego samego auta zauważyła w siedzibie Bugatti w Molsheim, gdy przyjechała tam aby skonfigurować swojego Chirona Super Sport. Doradca Sur Mesure już wiedział, że ma ułatwione zadanie.

„Podczas wizyty, kiedy mijaliśmy model Type 57 SC – pierwszego Atlantisa i dokładnie tego, który widziała wiele lat temu – od razu zaiskrzyło między nami. Zrozumieliśmy, że to jest kierunek, w którym powinniśmy podążać. Przez lata bezmyślnie marzyłem o reinterpretacji tej ikony, więc miałem już własne pomysły, co zrobiłbym, aby uhonorować najbardziej elegancki samochód, jaki kiedykolwiek zaprojektowano. Oznaczało to, że od razu mogliśmy usiąść i zacząć rozwijać projekt, aby wspólnie urzeczywistnić wizję” – powiedział Jascha Straub, główny projektant Sur Mesure Bugatti

Dbałość o szczegóły jest dla Bugatti bardzo istotna. Ważne więc było jak najlepsze odzwierciedlenie koloru lakieru z oryginalnego Type 57 SC Atlantic.

Bugatti Chiron Super Sport 57 One Of One
Wykonano sesję zdjęciową z oryginałem
Bugatti Chiron Super Sport 57 One Of One
Który prezentuje się lepiej od tyłu?

Pracownik wybrał się więc w podróż do muzeum Guggenheim w Bilbao, gdzie aktualnie znajduje się ten pojazd. Tam porównał kilka swoich próbek, aby mieć pewność że lakier jest identyczny.

Jedną z nowości w tym egzemplarzu Bugatti Chirona, która może wywoływać mieszane uczucia, jest zupełnie nowy rodzaj grilla w kształcie podkowy. Tym razem wypełniono go polerowanymi pionowymi poprzeczkami.

Owszem, jest to duże nawiązanie do Type 57 SC Atlantis, ale moim zdaniem nie wygląda to chyba najlepiej. O gustach się jednak nie dyskutuje i jestem przekonany, że właścicielka jest zachwycona.

Bugatti Chiron Super Sport 57 One Of One
Kolor udało się dobrać idealnie
Bugatti Chiron Super Sport 57 One Of One
Dwukolorowe felgi i wydajny układ hamulcowy

W nadkolach pojawiły się 5-ramienne felgi pomalowane pod kolor nadwozia, ale posiadające też srebrne akcenty. Jest to jeden z nielicznych egzemplarzy, w których nie uświadczymy elementów wykończonych widocznym włóknem węglowym.

Wnętrze wykończono brązową skórą 'Gaucho’. Na boczkach drzwi pojawiły się szkice ukazujące profil klasycznego Bugatti. Podobna grafika znalazła się na dolnej części tylnego spojlera.

Bugatti Chiron Super Sport 57 One Of One
Sylwetka Atlantisa pojawiła się na drzwiach
Bugatti Chiron Super Sport 57 One Of One
Dbałość o detale na najwyższym poziomie
Bugatti Chiron Super Sport 57 One Of One
Jest też wyszyta rzeźba tańczącego słonia Rembrandta Bugatti

To jeden z ostatnich wyprodukowanych Chironów

Bugatti Chiron Super Sport 57 One Of One jest oczywiście napędzany 8.0 litrowym silnikiem W16 z czterema turbosprężarkami. Oferuje on moc 1600 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów momentu obrotowego.

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi tutaj 2,4 sekundy, a od 0 do 200 km/h 5,8 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 440 km/h.

Bugatti Chiron Super Sport 57 One Of One
Bugatti Chiron Super Sport 57 One Of One

Jest to 1 z 30 egzemplarzy Chirona Super Sport, ale żaden inny nie nawiązuje tak do wyjątkowego Type 57 SC Atlantis. Bugatti ma jeszcze do zrealizowania kilka zamówień na ten model.

Następca Bugatti Chirona zadebiutuje na wiosnę 2024 roku, ale jego produkcja ruszy dopiero w 2026 roku. W aucie znajdą się rozwiązania przygotowane przez markę Rimac, której właściciel utworzył spółkę Bugatti Rimac w 2021 roku.

Źródło: Bugatti, motofilm.pl