To już oficjalne. Bugatti Rimac to nowa spółka, która będzie tworzyć najszybsze auta na świecie

To ogromny sukces chorwackiej marki Rimac. Po zaledwie 10 latach od jej powstania, od maleńkiej jednoosobowej działalności w garażu Mate Rimacowi udało się osiągnąć coś nieprawdopodobnego.

Produkuje teraz najszybszy samochód elektryczny na świecie, a do współpracy z nim wchodzi nie kto inny jak potężne Bugatti oraz grupa VAG.

Bugatti Centodieci spotkał na torze najrzadsze EB 110. Dziesiątki milionów zł na jednym zdjęciu

Bugatti Chiron Rimac Nevera Porsche Taycan
Bugatti Chiron Rimac Nevera Porsche Taycan

Wspólnie będą pracowali nad nowymi projektami. Rimac dostarczy francuzom technologię napędów elektrycznych i baterii, a Bugatti przekaże Chorwatom swoją wieloletnią wiedzę dotyczącą budowania najszybszych samochodów na Ziemi.

Powstanie specjalna spółka Bugatti Rimac, której prezesem zostane Mate i jego marka będzie posiadała większościowe 55% udziałów. Do gry wchodzi również między innymi Porsche oraz Hyundai, którzy już wcześniej mieli swój wkład w rozwój chorwackiej marki.

Rimac Group
Rimac Group

Początkowo wszystko będzie szło po staremu, Bugatti będzie sprzedawało Chirona, a Rimac Nevere. W 2023 roku planowane jest otwarcie nowej siedziby grupy Bugatti Rimac o powierzchni 100 tysięcy metrów kwadratowych w Chorwacji.

Nowy Rimac Nevera (2022) przyspiesza do setki poniżej 2 sekund, a do 300 km/h w 9 s (wideo)

Zamierzają oni przeznaczyć na nią 200 milionów euro. Będą tam powstawały projekty wspólnie tworzonych modeli hypercarów Bugatti Rimac.