Brabus dopieścił Mercedesa GLC 300. Ma więcej mocy i nowy grill

Nie wszystkie osoby chcące wyróżnić swoje auto z tłumu postanawiają dokonywać modyfikacji na własną rękę. Są też tacy, którzy wolą oddać samochód do renomowanego tunera, takiego jak chociażby Brabus.

Takie firmy nie oferują jedynie pakietów dla topowych wariantów napędowych. U niektórych można zmodyfikować również te bardziej podstawowe wersje.

Brabus z pakietem dla bazowego Mercedesa

Jednym z przykładów jest Mercedes-benz GLC 300 4MATIC, którym właśnie pochwalił się Brabus. Do oferty trafił pakiet przygotowany dla auta bez znaczka AMG.

Mercedes-Benz GLC 300 4MATIC Brabus
Mercedes-Benz GLC 300 4MATIC Brabus

Na zderzakach z przodu i z tyłu pojawiły się karbonowe dokładki, które prezentują się dość subtelnie. Auto zyskało nowy wzór grilla z logo B zamiast gwiazdy oraz nieco większy spojler na klapie bagażnika.

Karbonowe dokładki dostępne są w wersji z wykończeniem matowym lub połyskującym. Aby jednak pasowały do Twojego Mercedesa, musisz podczas konfiguracji wyposażyć go w pakiet sportowy AMG, który aktualnie kosztuje 24 042 złote.

Mercedes-Benz GLC 300 4MATIC Brabus
Znak rozpoznawczy tunera z Bottrop
Mercedes-Benz GLC 300 4MATIC Brabus
Nowe oznaczenia i karbonowe lotki na wlotach powietrza

Zdecydowano się na zamontowanie w nadkolach nowych obręczy 10-ramiennych. Felgi kute z aluminium mają średnicę 22 cali i są jednym z wielu dostępnych wzorów w palecie Brabusa.

Zmiany we wnętrzu nie należą do imponujących. Tuner dorzucił od siebie jedynie aluminiowe nakładki na progi i pedały oraz nowe welurowe dywaniki.

Mercedes-Benz GLC 300 4MATIC Brabus
Mercedes-Benz GLC 300 4MATIC Brabus

Brabus jest w stanie zrobić tu dużo więcej, ale domyślam się, że chodziło o przedstawienie budżetowej opcji. Modyfikacja całego wnętrza znacznie podniosłaby kwotę na fakturze.

Pod maską więcej mocy

Niemiecki tuner pogrzebał również pod maską. Seryjny Mercedes-benz GLC 300 4MATIC skrywa pod nią 2.0 litrowy motor R4. Turbodoładowany benzyniak pracujący w układzie miękkiej hybrydy generuje 258 koni mechanicznych i 400 niutonometrów.

Mercedes-Benz GLC 300 4MATIC Brabus
Mercedes-Benz GLC 300 4MATIC Brabus

Po zamontowaniu pakietu Brabus PowerXtra B30 Performance, moc wzrosła do 300 koni mechanicznych, a moment obrotowy do 450 niutonometrów. Nie wiadomo jak teraz przyspiesza takie GLC, ale fabryczne auto osiąga 100 km/h w 6,2 sekundy.

Pakiet Brabusa dostępny jest dla wszystkich wersji silnikowych modelu GLC. Cen na stronie tunera niestety jeszcze nie opublikowano, ale z pewnością nie będą to niskie kwoty.

Źródło: Brabus, motofilm.pl