Bentley Bentayga EWB od Mansory. Ma więcej mocy niż Aventador

Bentley Bentayga jest dostępny na rynku już od 8 lat. Luksusowy SUV zadebiutował w Paryżu w 2016 roku. W maju 2022 roku pokazano światu wersję EWB, czyli z przedłużonym rozstawem osi. Teraz takie auto trafiło na warsztat Mansory.

Bentayga EWB jest o 18 centymetrów dłuższa od standardowej wersji tego SUV-a. Przekłada się to oczywiście na większą ilość miejsca dla pasażerów tylnej kanapy.

Bentley Bentayga EWB
W tych fotelach można odpłynąć

Fotele tam zamontowane posiadają specjalny system dopasowania oparcia do ciała. Inteligentne siedzenia wyposażone są w poduszki, które dostosowują się kształtem do osoby zasiadającej z tyłu.

„Długi” Bentley Bentayga od Mansory

Mansory udostępnił zdjęcia właśnie takiego Bentleya, który trafił w ich ręce. Tuner ten potrafi kompleksowo zmodyfikować wnętrze, ale nie wiadomo, czy w tym egzemplarzu zaszły jakieś zmiany. Widać jedynie zielony dywan, ale może to być opcja seryjna.

Mansory Bentley Bentayga EWB
Zielony dywan to dość rzadko spotykany zabieg

Tuner zaprezentował zdjęcia, na których widać jedynie modyfikacje stylistyczne dotyczące nadwozia. W oczy od razu rzuca się bardzo elegancki ciemnozielony lakier, który mocno kojarzy się z brytyjską motoryzacją.

Świetnie kontrastują z nim wszelkie elementy wykonane z włókna węglowego. Mamy tu przede wszystkim maskę, dokładki zderzaków, lusterka oraz spojler na klapie bagażnika.

Mansory Bentley Bentayga EWB
Mansory Bentley Bentayga EWB
Mansory Bentley Bentayga EWB
Stylistyka tego modelu budzi mieszane uczucia

Tuner zdecydował się też na zamontowanie podświetlanego logo w przednim grillu, który również jest z karbonu. Z tyłu rzuca się w oczy wielki dyfuzor i cztery końcówki układu wydechowego.

Poszerzone nadkola otulają ogromne, wieloramienne felgi, naprawdopodobniej o średnicy 23 cali. Pomalowane na czarno obręcze zostały delikatnie rozświetlone zielonym paskiem.

Mansory Bentley Bentayga EWB
Podświetlone logo pasuje do „kryształowych” reflektorów
Mansory Bentley Bentayga EWB
Cztery końcówki wydechu sugerują, że pod maską drzemie sporo mocy
Mansory Bentley Bentayga EWB
Po kształcie tylnych drzwi od razu widać, że to Bentayga EWB

Mocy przybywaj!

Najciekawsze zmiany zaszły jednak pod maską. Pracuje tam podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 litrów, który w seryjnej postaci generuje 550 koni mechanicznych.

Mansory udało się z niego wycisnąć aż 750 koni mechanicznych oraz 1020 niutonometrów. To więcej, niż niejeden włoski supersamochód, taki jak chociażby Lamborghini Aventador.

Przyrost ten pozwolił na uzyskanie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej na poziomie 317 km/h. Nieźle, jak na „rodzinnego SUV-a”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MANSORY (@mansory)

Źródło: Mansory, motofilm.pl