Bentley Bentayga EWB oficjalnie. Inteligentne fotele sprawdzą, czy jest Ci komfortowo (wideo)

Kilka dni temu Bentley zapowiedział, że ma dla nas coś specjalnego. Miał to być zupełnie nowy samochód, który pozwoli na zaznanie niespotykanego do tej pory luksusu.

Teraz już wiemy, że chodziło SUV-a Bentayga w wersji z przedłużonym rozstawem osi. Klient decydujący się na to auto otrzyma aż 18 centymetrów więcej samochodu.

Bentley Bentayga EWB
Bentley Bentayga EWB

Bentley Flying Spur Hybrid to najbardziej ekonomiczny model w historii marki (wideo)

Właśnie o tyle zwiększono dystans między przednią i tylną osią, co najbardziej odczują pasażerowie dwóch niezależnych tylnych foteli. Według Bentleya są to najbardziej zaawansowane siedziska zamontowane w samochodzie produkcyjnym.

Dają podróżującym praktycznie nieograniczoną kontrolę ustawień, sterowanych oczywiście z dotykowego tabletu, lub klasycznych przełączników. Wybierając jeden z trybów bez problemu się prześpisz, gdyż oparcie pochyla się wtedy aż do 40 stopni.

Bentley Bentayga EWB
Bentley Bentayga EWB
Bentley Bentayga EWB
Bentley Bentayga EWB

Bentley wprowadził również funkcję „automatycznej klimatyzacji” foteli. Auto zbada temperaturę oraz wilgotność Twojej skóry i otoczenia i samo zdecyduje czy potrzebujesz ogrzewania, wentylacji, czy połączenia tych dwóch opcji.

Inteligentne fotele posiadają również czujniki nacisku. W pewnych miejscach oparcie i siedzisko będzie się automatycznie dostosowywać do budowy naszego ciała. Wszystko po to, aby jak najbardziej komfortowo przejechać naprawdę długie trasy.

Bentley Bentayga EWB
Bentley Bentayga EWB
Bentley Bentayga EWB
Bentley Bentayga EWB

Po raz pierwszy w Bentleyu pojawiły się też automatycznie otwierane drzwi. Taką funkcję znamy już z Mercedesa-Maybacha Klasy S czy Rolls-Royce-ów. Z zewnątrz, oczywiście oprócz dłuższego nadwozia, rozpoznasz Bentaygę EWB po nowym grillu i 22-calowych chromowanych felgach.

Wnętrze tego Bentleya to jakiś kosmos. Bentayga Speed z jaskrawozieloną skórą robi “wow”

Wbrew wcześniejszym doniesieniom o jednostce W12, do dyspozycji klientów oddano wyłącznie 4.0 litrowy silnik V8. Generuje on 550 koni mechanicznych mocy oraz 770 niutonometrów momentu obrotowego. Sprint do 100 km/h zajmuje 4,7 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 290 km/h.