AC Schnitzer ma już felgi do nowego BMW 5. Dostępne 3 wzory

Nowe BMW Serii 5 generacji G60 powoli pojawia się już na polskich drogach. Auto, które zadebiutowało w czerwcu 2023 roku, jest bardzo ważnym modelem dla producenta z Monachium.

Aktualnie klienci mają do wyboru zarówno warianty spalinowe, hybrydowe typu plug-in jak i w pełni elektryczne. Polski cennik startuje od kwoty 255 000 złotych za wersję benzynową 520i.

Najtańsza hybryda plug-in, czyli 530e, to wydatek minimum 300 000 złotych. Najdroższa w ofercie jest elektryczna odmiana i5 M60 xDrive, za którą trzeba zapłacić co najmniej 500 000 złotych.

BMW Serii 5 G60 AC Schnitzer
BMW Serii 5 G60 AC Schnitzer

W 2024 roku gama Serii 5 poszerzy się o kolejne warianty. Najpierw zobaczymy bardziej praktyczną Piątkę Touring, czyli kombi, a następnie bardzo wyczekiwaną wersję sportową, czyli M5.

Co ciekawe, ta ostatnia również będzie dostępna w nadwoziu kombi i taka informacja została bardzo ciepło przyjęta przez wszystkich fanów marki. Debiut M5 Touring również planowany jest na 2024 rok.

Kilka nowości od AC Schnitzer

Oferty firm tuningowych powoli zaczynają się zapełniać pod względem elementów dostępnych dla nowej Serii 5. Jeśli komuś nie wystarczają części z gamy M Performance, może się udać chociażby do marki AC Schnitzer.

Pakietu stylistycznego dla Piątki jeszcze nie uświadczysz, ale możesz już doposażyć swoje BMW w nowe felgi. Dostępne są trzy wzory i trzy rozmiary obręczy.

BMW Serii 5 G60 AC Schnitzer
BMW Serii 5 G60 AC Schnitzer

Klasyczne, 5-ramienne koło o oznaczeniu AC1 można zamówić w wydaniu o średnicy 19 lub 20 cali i szerokości 8,5 lub 10 cali. Klient ma do wyboru trzy warianty kolorystyczne.

Kolejny wzór to AC3, który dostępny jest tylko w dwóch rozmiarach. Klient może kupić 21-calowe felgi o szerokości 9 lub 10 cali i jedynie w dwóch kolorach.

Ostatnia dostępna felga to AC4 sprzedawana w średnicy 20 cali i szerokości 8,5 lub 9,5 cala. W tym przypadku do wyboru jest kolor czarny i srebrno-czarny.

BMW Serii 5 G60 AC Schnitzer
BMW Serii 5 G60 AC Schnitzer

Do tego, AC Schnitzer oferuje 10-milimetrowe dystanse, które wypychają na zewnątrz nowo zamontowane koła. Są też drobiazgi w postaci czarnych nakładek na śruby mocujące. Można również kupić felgi razem z oponami Continental, Hankook lub Michelin.

To oczywiście dopiero początek zabawy tego tunera z BMW Serii 5. Już na początku 2024 roku zobaczymy w ofercie dodatki aerodynamiczne, takie jak dokładki zderzaków, dyfuzory czy spojlery na klapę bagażnika.

Źródło: AC Schnitzer, motofilm.pl