Zmasakrowane Lamborghini Countach sprzedane za ogromne pieniądze. Zniszczono je w filmie, który znasz na pamięć

Licytacje organizowane przez wielkie domy aukcyjne dają możliwość zakupu naprawdę unikatowych samochodów. Na początku listopada 2023 roku pojawiła się informacja o planowanej sprzedaży wyjątkowego Lamborghini Countach.

Nowego właściciela szukał egzemplarz, który wziął udział w bardzo popularnym filmie Martina Scorsese. Bohaterem „Wilka z Wall Street” był Countach w wersji 25th Anniversary na 25-lecie włoskiej marki.

Unikatowe auto w opłakanym stanie

Wystawiony na sprzedaż egzemplarz nie nadaje się do jazdy, gdyż nie jest w najlepszym stanie. Jeśli oglądałeś wspomniany wyżej film to pewnie doskonale wiesz, że auto uległo zniszczeniu.

Lamborghini Countach 25th Anniversary Wilk z Wall Street
Lamborghini Countach 25th Anniversary Wilk z Wall Street

Autorzy tej produkcji nie posiadali technik aby przy pomocy efektów specjalnych upozorować uszkodzenia Lamborghini. Auto faktycznie wzięło udział w licznych kolizjach.

Co ciekawe, w pewnym momencie reżyser nie był zadowolony ze zbyt niskiego poziomu zniszczeń. Postanowił więc dopełnić dzieła i dodatkowo „zmasakrował” Countacha uderzając w niego ciężarówką.

Tak unikatowy egzemplarz Lamborghini trafił na aukcję, która odbyła się 25 listopada 2023 roku. Przewidywano, że auto sprzeda się za kwotę między 1 500 000 a 2 000 000 dolarów.

Lamborghini Countach 25th Anniversary Wilk z Wall Street
Lamborghini Countach 25th Anniversary Wilk z Wall Street

Lamborghini Countach znalazło nowego właściciela

Okazało się, że chętnych do zakupu nie brakowało i auto udało się sprzedać. Nie osiągnięto jednak tak wysokiej kwoty, jakiej się pierwotnie spodziewano.

Nowy właściciel zapłacił za zniszczone Lamborghini Countach 25th Anniversary 1 350 000 dolarów. Według aktualnego kursu jest to około 5 350 000 złotych.

Trzeba przyznać, że to bardzo wysoka suma jak za samochód, którym nie da się nawet pojeździć. Co więcej, do kwoty najprawdopodobniej zostaną jeszcze dodane różnego rodzaju opłaty celne.

Źródło: Bonhams, motofilm.pl