Prawie 700 aut marki Tesla zrobiło show. Żeby pobić rekord przekupili kierowców nagrodami

Jeśli poprosiłbym o wskazanie najbardziej „gadżeciarskiego” samochodu dostępnego na rynku, z pewnością wiele z odpowiedzi dotyczyłoby któregoś z modeli marki Tesla. Inżynierowie Elona Muska zadbali o to, aby użytkowanie ich aut nie było nudne.

W grudniu 2021 roku producent udostępnił swoim klientom aktualizację oprogramowania. Jedną z nowych funkcji Tesli była możliwość odtworzenia specjalnego pokazu oświetlenia i dźwięku.

Oprócz kilku gotowych programów, bardziej ambitni mogą sami zaprojektować własny pokaz ustawiając rytm świateł do własnej muzyki. Wielu posiadaczy aut tej marki pokochało ten bajer.

Tesla Light Show
Tesla Light Show

Z biegiem czasu, ludzie odkryli potencjał „grupowych pokazów”. Jak można się było spodziewać, podejmowano próby bicia kolejnych rekordów pod względem liczby uczestników.

W sierpniu 2023 roku mogła Ci się obić o uszy informacja z Niemiec. Na jednym z parkingów pojawiło się 255 samochodów marki Tesla, które wspólnie wykonały pokaz świetlno-akustyczny.

Klienci Tesli ze Skandynawii, czyli rejonu, w którym te auta sprzedają się w ogromnych liczbach, stwierdzili że pobicie tego wyniku to pikuś. Zaledwie dwa miesiące później zorganizowali swój „zlot”.

Nagrody zachęciły właścicieli Tesli do udziału

Przedsięwzięcie stało się na tyle poważne, że pojawiło się kilku sponsorów, którzy rozlosowali nagrody wśród uczestników. Miało to zachęcić jak największą liczbę osób do udziału.

Wśród upominków były chociażby opony marki Michelin, pobyt w luksusowym hotelu, bony w wysokości 200 euro do sklepu Tesli czy jazdy testowe nową Teslą Model 3 Highland.

2024 Tesla Model 3
2024 Tesla Model 3

Ostatecznie udało się zebrać aż 687 egzemplarzy aut marki Tesla. Wszystkie pomieściły się na parkingu w miejscowości Espoo, która sąsiaduje z Helsinkami.

Elektryczne samochody „odśpiewały” dwie piosenki. Wybór padł na „Everybody Wants to Rule the World” grupy Tears for Fears, oraz bardzo popularne Sandstorm od Darude.

Źródło: autoevolution.com, motofilm.pl

Dodaj komentarz