Nowa Tesla ma kosztować 110 tysięcy złotych. Musk chce sprzedawać 4 miliony samochodów rocznie

Już od dłuższego czasu mówi się o tym, że Tesla planuje poszerzyć swoją ofertę. I nie mam tu na myśli modelu Cybertruck, a czegoś dostępnego dla jeszcze szerszego grona klientów.

Już obecnie sprzedawanych samochodów nie można sklasyfikować jako drogie i nieprzystępne. Za najtańszą Teslę Model 3 trzeba w Polsce zapłacić 205 990 złotych i w zamian otrzymujemy auto z zasięgiem 513 kilometrów (WLTP). I warto pamiętać, że możemy liczyć na rządową dopłatę w wysokości nawet 27 000 złotych.

Tesla Model 3 FL 2023 cennik PL
Tesla Model 3 FL 2023 cennik PL

Zupełnie nowy model ma być jednak dużo tańszy. Kluczem do sukcesu będzie zastosowanie mniej kosztownych w produkcji akumulatorów, nad którymi Amerykanie pracują już od jakiegoś czasu. Ostatnio Niemcy szczycili się, że wygrali w tym wyścigu z Teslą.

Elon Musk zadeklarował właśnie, że zupełnie nowy model będzie produkowany tuż obok granic naszego kraju. Mowa oczywiście o fabryce Giga Berlin, którą niedawno odwiedził sam prezes firmy.

Nowa Tesla za 110 000 złotych z Gigafactory Berlin

Nowy samochód będzie najtańszym autem elektrycznym w ofercie Tesli. Zapowiadana cena to 25 000 euro, czyli około 110 000 złotych. Nie wiemy jeszcze natomiast jaki rodzaj nadwozia jest planowany, ani jaką ten model otrzyma nazwę.

Wkrótce rynek powinien zostać zalany autami elektrycznymi w tak atrakcyjnej cenie. Właśnie pojawił się nowy Citroen e-C3, a plany dotyczące podobnych modeli zaprezentowały już chociażby: Fiat, Opel, Volkswagen czy Renault.

W fabryce Tesli w Berlinie obecnie produkuje się najchętniej kupowany samochód elektryczny w Europie, czyli Model Y. Jego cena w Polsce startuje od 224 990 złotych.

Tesla Model Y polski cennik
Tesla Model Y polski cennik

Aktualnie nie podano jeszcze nawet orientacyjnej daty rozpoczęcia produkcji budżetowego auta. Wiemy jedynie, że do 2030 roku z fabryki ma wyjeżdżać 4 miliony egzemplarzy rocznie. To pozwoli na zwiększenie całkowitej liczby dostaw Tesli do 20 milionów aut rocznie.

Pracownicy Tesla Giga Factory Berlin otrzymali podziękowania za swoją ciężką pracę. Od listopada aż 11 000 osób będzie się cieszyło z 4-procentowej podwyżki.

W grudniu planowane jest wręczenie premii w wysokości 1 500 euro (około 6 700 złotych), a od lutego 2024 roku ma zostać wprowadzona kolejna podwyżka płac. W ciągu roku każdy z pracowników zarobi 2 500 euro (11 000 złotych) więcej niż do tej pory.

Źródło: Tesla