Lepiej zabezpiecz swoją Teslę Model 3 Highland. Przez oszczędności auto łatwiej ukraść

Chyba każdy kierowca stara się dbać o zabezpieczenie swojego samochodu. Autoalarm to dla niektórych jednak po prostu za mało i takie osoby szukają na rynku dodatkowych rozwiązań.

Złodzieje niestety też idą z duchem czasu i uczą się łamać kolejne przeszkody. Zdarzały się też już takie przypadki, w których producent popełniał błąd i wiele egzemplarzy danej marki można było ukraść w bardzo prosty sposób. Pamiętam, że z takim problemem borykała się chociażby Mazda.

Oszczędności źle wpłynęły na bezpieczeństwo

Teraz w sieci pojawiły się doniesienia dotyczące nowej Tesli Model 3 Highland. Jak się okazuje, ten amerykański samochód elektryczny posiada gorsze zabezpieczenia niż auto sprzed faceliftingu.

2024 Tesla Model 3
Nowa Tesla wygląda dużo atrakcyjniej niż przed faceliftingiem

Zauważył to użytkownik X (Twittera) o pseudonimie Green. Jest on etycznym hakerem, czyli osobą, która legalnie, za zgodą właściciela danego urządzenia, stara się znaleźć wszelkie niedociągnięcia i luki w zabezpieczeniach.

Chodzi o moduł GSM, który zapewnia możliwość lokalizacji auta po ewentualnej kradzieży. W poprzedniej Tesli Model 3, element ten zintegrowany był z płytką systemu inforozrywki.

Teraz, producent zdecydował się na zastosowanie osobnego modułu znajdującego się w podsufitce. Jest on połączony z systemem za pomocą kabla ethernetowego, co dla złodzieja jest oczywiście dużo łatwiejsze do sforsowania.

2024 Tesla Model 3
We wnętrzu nadal panuje minimalizm

Tesla Model 3 Highland wymaga dodatkowych zabezpieczeń

Odłączając moduł w naszym samochodzie przestaje działać funkcja lokalizacji, przez co przestępca staje się nieuchwytny. Tesla zapewne zastosowała taką zmianę ze względu na oszczędności i możliwość prostszej wymiany modułu.

Do tej pory auta marki Tesla były uważane za bardzo „mało popularne” wśród złodziei. Właśnie ze względu na możliwość namierzenia samochodu, oraz oczywiście tryb Sentry, czyli nagrywanie otoczenia kamerami rozmieszczonymi dookoła nadwozia.

Ciekawe, czy Amerykanie wyciągną z tego wnioski i w jakiś sposób zareagują. Właściciele nowej Tesli Model 3 Highland powinni mieć to jednak na uwadze i rozważyć zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń.

Tesla Model 3 FL 2023 cennik PL
Tesla Model 3 Highland przyciąga klientów ceną

Tesla Model 3 jest oferowana na polskim rynku w bardzo atrakcyjnej cenie. Za bazowy egzemplarz z zasięgiem 513 kilometrów (WLTP) zapłacisz 205 990 złotych, a wersja Long Range pozwalająca przejechać 629 kilometrów (WLTP) to wydatek 240 990 złotych.

Źródło: twitter.com/greentheonly