Dla “przyjemności” porysował lakier i narobił strat na 20 000 zł. Tesla wszystko nagrała (wideo)

Zostawiając samochód na dużym parkingu być może zwracasz uwagę na to, żeby nie stawać bardzo blisko innych pojazdów. Nie chcesz, żeby nieostrożny użytkownik porysował Twój lakier.

Niestety, czasami nawet mimo braku aut dookoła może Cię spotkać przykra niespodzianka. Tak jak właściciela Tesli Model 3, od którego pochodzi załączone nagranie wideo.

Ptaki zniszczyły lakier Skody Superb. Ten gość już nigdy nie zaparkuje pod drzewem (wideo)

Wracając z zakupów zauważył głębokie rysy na całej karoserii swojego elektryka. Szybko postanowił sprawdzić co się stało. Na szczęście, samochody marki Tesla wyposażone są w mnóstwo kamer, które rejestrują otoczenie.

Na ujęciach można zobaczyć młodego mężczyznę, który celowo uszkodził lakier na samochodzie. Sprawiało mu to chyba tyle przyjemności, że nie skończyło się na jednorazowym przejściu z ostrym narzędziem tuż obok auta.

Tesla Model 3
Tesla Model 3

W pewnym momencie nawet postanowił się przebrać, aby utrudnić jego ewentualne rozpoznanie. Na szczęście właściciel Tesli zadał sobie trudu i podjął próbę schwytania wandala.

Po krótkim czasie udało się tego dokonać. Na miejsce została wezwana policja, która aresztowała sprawcę uszkodzenia samochodu. Naprawa elementów karoserii kosztowała właściciela ponad 20 000 złotych.

Miał gdzieś uszkodzenia felg i lakieru. Nie mogli go powstrzymać gdy wjechał RS6 na pole (wideo)

Nawet jeśli nie masz samochodu marki Tesla, również możesz ustrzec się przed takim zachowaniem. A przynajmniej podjąć próbę schwytania sprawcy. Wystarczy zakupić wideorejestrator z funkcją parkingową. To powinno wystarczyć do identyfikacji wandala.