Czy BMW dołączy do rywalizacji w tym segmencie? Wiem jak mógłby wyglądać luksusowy minivan

W świecie motoryzacji można od jakiegoś czasu zauważyć powracającą modę na luksusowe minivany. Całkiem niedawno na rynku pojawiły się takie propozycje jak Lexus LM, Volvo EM90 czy Maxus Mifa9.

Auta te budowane są głównie z myślą o odbiorcach na rynku chińskim. Właśnie tam cieszą się one największą popularnością i w niektórych przypadkach modeli tych nie uświadczymy na naszym kontynencie.

Istnieje cień szansy, że do gry wkroczy również marka, która do tej pory nie miała styczności z tym segmentem samochodów. Po cichu mówi się o możliwości zaprezentowania swojej propozycji przez BMW.

Luksusowy minivan od BMW?

Pierwszy luksusowy minivan z Monachium mógłby skorzystać z płyty podłogowej CLAR, którą znamy chociażby z BMW Serii 7 G70. Oferuje ona szereg możliwości konfiguracji napędu elektrycznego.

BMW i7 M70 xDrive
BMW i7 M70 xDrive

W obecnym na rynku BMW i7 dostępne są warianty o mocy od 455 do nawet 659 koni mechanicznych. Na pokładzie znajduje się akumulator o pojemności 101,7 kWh netto, który pozwala limuzynie na przejechanie do 625 kilometrów w cyklu mieszanym.

Platforma ta bez najmniejszego problemu mogłaby zostać wykorzystana do zbudowania luksusowego minivana. Byłby to bardzo ciekawy ruch ze strony niemieckiego producenta.

BMW i7 Active Tourer
Tak przedstawia się wizja luksusowego minivana BMW

Jeden z grafików komputerowych, działający pod pseudonimem Theottle na platformie YouTube, postanowił pokazać jak mógłby wyglądać taki model BMW. Roboczo nazwał go i7 Active Tourer.

Bazą do powstania renderingu stał się wspomniany już wyżej Maxus Mifa9. Mieliśmy już okazję w redakcji poznać to auto z bliska. Spotkanie to zostało opisane przez Sebastiana.

Może i pod względem stylistycznym wizja grafika komputerowego nie zachwyca, ale wydaje mi się, że trafiłaby w gusta mieszkańców Państwa Środka. W aucie nie mogło oczywiście zabraknąć wielkiego grilla, który ma jednak nieco inny kształt niż w Serii 7.

BMW i7 Active Tourer
BMW i7 Active Tourer fot. Theottle

Wnętrze pozostaje tajemnicą

Pozostaje oczywiście kwestia projektu wnętrza. Znając jednak możliwości niemieckich projektantów, pasażerowie z pewnością zostaliby zatopieni w luksusie.

Nie obyłoby się bez efektownego oświetlenia nastrojowego, bardzo komfortowych foteli wykonanych z ekologicznych materiałów oraz wielkiego ekranu podwieszonego na suficie. BMW posiada wszystko, aby taki projekt zrealizować.

BMW i7 xDrive60
Wnętrze Serii 7 G70 zapewnia bardzo wysoki poziom komfortu

Oficjalne informacje na ten temat jeszcze nigdzie się nie pojawiły, ale nie zdziw się, gdy za chwilę coś o tym usłyszysz. Szkoda, że takie auto najprawdopodobniej trafiłoby jedynie na rynek chiński.

Źródło: Youtube/Theottle, motofilm.pl