Za nowy model Ferrari zapłacisz kryptowalutą

Na rynku możemy obecnie znaleźć różne opcje finansowania samochodu. Ferrari podjęło właśnie dość interesującą decyzję i pozwoliło swoim klientom na płatność kryptowalutą.

Taką informację przekazał właśnie Enrico Galliera, dyrektor ds. marketingu i handlu marki Ferrari. Opcja zakupu auta tego rodzaju walutą pojawiła się już w Stanach Zjednoczonych, ale już wkrótce ma być dostępna również w Europie.

Ferrari za kryptowalutę

„Niektórzy nasi klienci to młodzi inwestorzy, którzy zbudowali swoje fortuny na kryptowalutach, inni to bardziej tradycyjni inwestorzy, którzy chcą zdywersyfikować swoje portfele.” – podkreśla Enrico Galliera.

Jest to dość mocno ryzykowny ruch ze strony Ferrari, gdyż kryptowaluty raczej rzadko charakteryzują się stabilnością i z dnia na dzień mogą się pojawić ogromne spadki. Być może włoski producent ma natomiast w tej kwestii jakieś kluczowe informacje dotyczące przyszłości i liczy na ogromne zyski?

Producenci samochodów bardzo dużą wagę przykładają do redukcji emisji CO2 i korzystania z energii odnawialnej. Jak twierdzi Ferrari, wydobycie kryptowalut stało się już bardziej „zielone” dzięki stosowaniu nowego oprogramowania i dużemu udziałowi OZE. Nie ma to wpłynąć negatywnie na planowane w 2030 roku osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w Ferrari.

Ferrari Roma Spider
Ferrari Roma Spider

Gama modelowa włoskiego producenta składa się aktualnie z ośmiu modeli dostępnych w regularnej ofercie. Za każdy z nich można już zapłacić kryptowalutą bitcoin lub ether.

Jesteśmy bardzo ciekawi jak przyjmie się taka możliwość i jak często będą z niej korzystali klienci. Z pewnością Ferrari pochwali się tymi danymi przy okazji podsumowania kolejnego okresu.

Wybór takiej formy płatności nie wpływa w żaden sposób na cenę. Nie ma tu żadnych dodatkowych opłat, prowizji czy rabatów. Według aktualnego kursu, koszt zakupu jednego bitcoina to około 120 000 złotych. 1 ether to natomiast około 6666 złotych.

Za nowego SUV-a Ferrari Purosangue z 725-konnym silnikiem 6.5 V12 trzeba zapłacić w podstawie około 1 800 000 złotych. Można więc to przeliczyć na około 15 btc lub 270 eth.

Ferrari Purosangue
Ferrari Purosangue

Bardzo możliwe, że wkrótce podobna opcja płatności pojawi się w salonach marki Tesla. Jakiś czas temu portal Electrek sugerował pojawienie się odpowiednich linijek w kodzie strony tego amerykańskiego producenta.

W Europie będziemy mogli zapłacić Ferrari kryptowalutą już na początku 2024 roku. Tego typu opcja raczej na pewno nie będzie dostępna w Chinach czy Arabii Saudyjskiej. Są to rynki, na których mocno ogranicza się płatności kryptowalutą.