To największy salon McLarena na świecie. Serwis miesięcznie obsłuży 150 klientów

Producenci samochodów, którzy mają w swojej ofercie niewiele modeli, nie potrzebują zazwyczaj wielkich salonów. Najczęściej przyjmują klientów w przytulnych showroomach, gdzie można zobaczyć jedno, maksymalnie dwa auta.

Są jednak pewne wyjątki i od czasu do czasu możemy przeczytać informację prasową na temat otwarcia czegoś imponującego. Właśnie tak stało się teraz w przypadku McLarena.

Brytyjski producent postanowił zbudować największy salon swojej marki, jaki do tej pory istniał. Nie zdecydowano się jednak na utworzenie go w swojej ojczyźnie.

McLaren Dubai
McLaren Dubai

Najbardziej imponujący salon McLarena został właśnie otwarty w Dubaju. Jest to jedna z ponad 100 lokalizacji, które są rozsiane na 40 rynkach na całym świecie.

Powierzchnia nowego showroomu to aż 950 metrów kwadratowych. Na miejscu znajduje się również dział MSO (McLaren Special Operations), gdzie ci najbardziej wybredni klienci mogą skonfigurować auto według własnego pomysłu.

Salon otwarto tuż obok największego centrum serwisowego McLarena, które działa tam od 2022 roku. Jest ono w stanie obsłużyć nawet do 150 klientów miesięcznie.

McLaren 750S
McLaren 750S

Diler zorganizował oczywiście wielkie wydarzenie, na które zaproszono około 200 klientów i VIP-ów. Nie mogło zabraknąć CEO McLaren Automotive – Michaela Leitersa.

Przy okazji przeprowadzono lokalną premierę najnowszego modelu, czyli McLarena 750S. Samochód ten zadebiutował wirtualnie już w kwietniu 2023 roku.

Jest to odświeżona wersja doskonale znanego nam McLarena 720S. Najnowsze dziecko Brytyjczyków cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i produkcja przewidziana na cały 2024 rok została już wyprzedana.

Źródło: McLaren