Tak powstaje Abt RS6 Legacy Edition. Na 760-konne kombi trzeba wydać ponad 1 milion złotych

Chęć posiadania wyjątkowego samochodu skłania niektórych do skorzystania z usług firm zajmujących się tuningiem. Renomowane marki, takie jak Abt, Mansory czy TechArt posiadają w swojej ofercie gotowe pakiety.

Bardzo często są one sprzedawane w limitowanej liczbie sztuk, co dodatkowo podnosi ekskluzywność usługi. Jednym z doskonałych przykładów jest projekt bazujący na Audi RS6 C8, który przygotowany został przez niemiecką firmę Abt.

Mam tu na myśli konkretnie pakiet o nazwie Legacy Edition. Tuner zaprezentował go światu w maju 2023 roku i od razu ogłosił, że zamierza sprzedać tylko 200 kompletów.

Abt RS6 Legacy Edition może być zbudowane zarówno na standardowym, 600-konnym Audi RS6 jak i 630-konnej odmianie Audi RS6 Performance. Na starcie musimy więc wydać co najmniej 635 200 złotych lub 668 400 złotych za bazowe auto.

Tuner postanowił zaprezentować w formie krótkiego wideo jak z seryjnego RS6 powstaje wariant Legacy Edition. W pierwszej kolejności stosuje się zmiany pod maską.

Znaczny przyrost mocy

Montowane są nowe turbosprężarki oraz intercooler, jak również modyfikowana jest elektronika. Niezależnie od tego, czy dostarczymy RS6 czy RS6 Performance, auto będzie się legitymowało tą samą mocą.

Po przeprowadzonych zmianach, na wszystkie cztery koła trafia 760 koni mechanicznych. W przypadku RS6 uzyskamy 920 niutonometrów, a w RS6 Performance aż 980 niutonometrów. Co ważne, tuner daje dwa lata gwarancji na silnik.

Audi RS6 Performance ABT Legacy Edition
Audi RS6 Performance ABT Legacy Edition

Następne w kolejce do wymiany są: układ wydechowy ze stali nierdzewnej i zestaw zawieszenia składający się z regulowanych sprężyn i nowych stabilizatorów.

W skład pakietu Legacy Edition wchodzą również elementy wnętrza takie jak między innymi obszycie foteli, nowa kierownica, nakładki na progi wewnętrzne, gałka skrzyni biegów czy dywaniki.

Wisienką na torcie jest montaż pakietu stylistycznego. Są to na przykład dokładki zderzaków, progów, karbonowy wlot w masce czy wielki spojler na klapie bagażnika.

Audi RS6 Performance ABT Legacy Edition
Audi RS6 Performance ABT Legacy Edition

Nie może oczywiście zabraknąć nowych felg o średnicy 22 cali. Abt naciąga na te obręcze opony Goodyear Eagle F1 Supersport w rozmiarze 295/30 ZR22.

Ile kosztuje Abt RS6 Legacy Edition?

Koszt zakupu i montażu pakietu Abt RS6 Legacy Edition to 106 500 euro z VAT. Według aktualnego kursu możemy to przeliczyć na około 475 000 złotych, czyli tyle ile można przeznaczyć chociażby na Audi RS4 Avant czy RS5 Sportback.

Dodając do tego około 700 000 złotych za bazowe Audi RS6/RS6 Performance wychodzi nam całkiem niezła suma, która znacznie przekracza 1 000 000 złotych. W zamian otrzymujemy natomiast unikalne, bardzo szybkie i nadal praktyczne auto.