Pożar pochłonął 1200 aut na lotnisku, z którego korzysta wielu Polaków. Mamy nagranie z momentu eksplozji (wideo)

Dramatyczne wieści docierają do nas prosto z Londynu. Na lotnisku Luton pojawił się poważny pożar na jednym z lotniskowych parkingów. Mnóstwo Polaków utknęło w Wielkiej Brytanii.

Bardzo popularne wśród naszych rodaków lotnisko Londyn Luton LTN zostało chwilowo zamknięte. Wszystko w związku z ogromnym pożarem, który wybuchł we wtorek 10 października na jednym z parkingów.

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć moment ogromnej eksplozji. Doszło do niej na trzecim piętrze parkingu terminalowego numer 2. W akcji brało udział ponad 100 strażaków.

@thedevineexperience89

Luton airport in carpark expolsion

♬ original sound – The Devine experience podcast

Ogień niestety bardzo szybko rozprzestrzenił się na pozostałe piętra. Według wstępnych szacunków, spłonąć mogło nawet 1200 samochodów. Niestety czterech strażaków i jeden z pracowników zatruli się dymem i trafili do szpitala.

W związku z pożarem, około 170 lotów zostało wstrzymanych, co dotknęło łącznie 30 000 pasażerów. To ogromna liczba, gdyż lotnisko Luton obsługuje dziennie około 40 000 osób.

Wszyscy, których auta spłonęły na parkingu, proszeni są o kontakt z obsługą lotniska pod adresem mailowym luton.customerservices@apcoa.com.

W głowach wielu osób z pewnością pojawi się od razu myśl o tym, że przyczyną pożaru pewnie znowu był samochód elektryczny. Strażacy podejrzewają wstępnie, że ogień pojawił się pod maską auta z silnikiem Diesla.

@thedevineexperience89

Luton airport car park

♬ original sound – The Devine experience podcast