Pędził 1000-konnym Ferrari z rozerwaną oponą. „Skończyło się tak, jak musiało” (wideo)

Opona jest elementem samochodu, który dość łatwo się niszczy. Wystarczy nadmiernie ją zużyć lub najechać na ostry przedmiot, aby doprowadzić do bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Gdy tylko zauważymy, że z naszym ogumieniem jest coś nie tak, natychmiast powinniśmy zrezygnować z dalszej jazdy i zatrzymać się w bezpiecznym miejscu.

Współczesne auta posiadają liczne czujniki, które w porę ostrzegą nas o problemie. Nigdy nie możemy ignorować takich sygnałów, bo może się to dla nas skończyć tragicznie.

Przyszła pora wymiany opon w Ferrari 488. Gość stwierdził, że zużyje je do samego końca (wideo)

Nie wiedzieć czemu, bohater załączonego nagrania wideo miał w nosie alerty wyświetlane na ekranie swojego Ferrari. Nie zmniejszając prędkości kontynuował jazdę drogą szybkiego ruchu.

Zaczął pojawiać się dym, co może sugerować, że rozerwane ogumienie ocierało o nadkole. Nie ma szans, że czujniki ciśnienia tego nie wykryły i nie pokazały błędu na ekranie wirtualnego kokpitu.

Po krótkiej chwili duży fragment opony wyskoczył z nadkola, prosto pod koła samochodu, którym poruszał się autor nagrania. Niestety nie wiemy co wydarzyło się dalej.

Ferrari SF90 Stradale
Ferrari SF90 Stradale

Mam nadzieję, że kierowca zdołał opanować pojazd i bezpiecznie wyhamował na poboczu. Podczas jazdy z rozerwaną oponą z pewnością doszło do uszkodzenia felgi.

Jeśli była to karbonowa obręcz z pakietu Assetto Fiorano, koszta będą ogromne. Wymiana całego kompletu wiąże się z wydatkiem 80 000 dolarów, czyli około 340 000 złotych.

Ferrari SF90 Stradale to hybryda wyposażona w 4.0 litrowe V8 oraz trzy silniki elektryczne. Kierowca ma do dyspozycji łączną moc 1000 koni mechanicznych.

Model ten jest piekielnie szybki, gdyż potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy i rozwinąć prędkość maksymalną 340 km/h. Koszt zakupu takiego modelu przekracza 2 miliony złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Oliver (@olidrip)

Dodaj komentarz