Mansory “zmasakrowało” kolejne Bugatti Chiron. Kto im na to pozwolił?

Mansory jest typem tunera, którego nie obchodzi opinia innych. Jest on w stanie zmodyfikować dosłownie każdy samochód, nawet tak wyjątkowy jak Bugatti Chiron.

Już jakiś czas temu zaprezentowano projekt o nazwie Centuria. Jest to program stworzony z myślą o posiadaczach francuskiego hypercara, którzy mają ochotę jeszcze mocniej się wyróżnić z tłumu.

Bugatti Chiron trafiło pod nóż

Niedawno w sieci pojawiły się zdjęcia drugiego egzemplarza takiego auta. Jak widać, ktoś okazał się na tyle odważny, że pozwolił tunerowi na tak radykalną modyfikację Bugatti wartego kilkanaście milionów złotych.

Bugatti Chiron Mansory Centuria
Bugatti Chiron Mansory Centuria
Bugatti Chiron Mansory Centuria
Bugatti Chiron Mansory Centuria

W skład pakietu zewnętrznego wchodzą między innymi nowe zderzaki, progi boczne, błotniki, lusterka, spojler, maska czy wlot powietrza na dachu. Wszystko wykonane z ogromną starannością z najwyższej jakości włókna węglowego.

W nadkolach znalazło się miejsce dla kutych felg w rozmiarze 20 cali z przodu i 21 cali z tyłu. Na aluminiowych obręczach również znajdziemy wstawki z karbonu.

Bugatti Chiron Mansory Centuria
Bugatti Chiron Mansory Centuria

Klient ma dowolność jeśli chodzi o wybór kolorystyki i rodzaj użytego karbonu. Na wielu elementach włókna węglowe zostały pomalowane jedynie bezbarwnym lakierem, dzięki czemu są widoczne.

Bugatti Chiron zostało zmodyfikowane przez Mansory również we wnętrzu. Według zachcianek klienta obszyto na nowo deskę rozdzielczą, fotele, tunel centralny, podsufitkę, boczki drzwi, kierownicę czy dywaniki.

Bugatti Chiron Mansory Centuria
Bugatti Chiron Mansory Centuria

1500 koni wystarczy

Nie wiemy nic na temat zmian mechanicznych, ale te raczej nie są konieczne w przypadku Bugatti. 8.0 litrowy silnik W16 z czterema turbosprężarkami powinien zadowolić każdego.

Na wszystkie cztery koła trafia moc 1500 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 1600 niutonometrów. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 2,4 sekundy, a prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 420 km/h.

To Ferrari pali tylko 7 litrów. Po tuningu Mansory wygląda obłędnie i ma 870 koni mechanicznych

Cena nie została oficjalnie podana, ale mówi się, że za tak zmodyfikowane Bugatti Chiron trzeba zapłacić około 20 000 000 złotych. To niemal dwukrotnie więcej niż za bazowy egzemplarz tego modelu.

Dodaj komentarz