Google Maps z nowymi funkcjami. Świetna wiadomość dla właścicieli aut elektrycznych

Aplikacja Mapy Google jest chyba najczęściej używanym oprogramowaniem do nawigacji. Korzystamy z niej częściej niż z systemu wbudowanego w system inforozrywki w samochodzie.

Wygodę użytkowania zdecydowanie podnoszą interfejsy takie jak Apple CarPlay czy Android Auto. Wystarczy połączyć smartfona z autem przy pomocy kabla lub w niektórych przypadkach bezprzewodowo.

Google Maps jeszcze bardziej przydatne

Internetowy gigant stale pracuje nad usprawnieniami aplikacji Google Maps. Właśnie pojawiła się ważna aktualizacja, która daje użytkownikom kilka bardzo ciekawych funkcji.

Z jednej z nich z pewnością ucieszą się właściciele samochodów elektrycznych. Od teraz na mapach zobaczysz informacje dotyczące stacji ładowania w pobliżu.

Mapy Google ładowarki
Mapy Google ładowarki

Bezpośrednio z aplikacji dowiesz się jaka liczba i jakiego typu gniazda są dostępne w interesującej Cie lokalizacji. Jest tam również zaprezentowana ich dostępność w czasie rzeczywistym.

Systemy inforozrywki aut elektrycznych również oferują tego typu funkcję, pozwalają planować trasę i postoje na ładowanie. Z aplikacji na smartfonie możesz natomiast skorzystać wtedy, gdy akurat nie znajdujesz się w aucie, a chcesz sprawdzić dostępność ładowarek w okolicy.

Mapy Google aktualizacja
Mapy Google aktualizacja

Mam nadzieję, że wkrótce połączenie samochodu ze smartfonem będzie jeszcze bardziej zaawansowane. Chodzi o to, aby aplikacja do nawigacji potrafiła odczytać stan naładowania baterii auta, którym się poruszamy. Wszystko po to, żeby odpowiednio zaplanować trasę.

Bardzo możliwe, że taka opcja pojawi się w nowej wersji interfejsu Apple CarPlay. Została ona zapowiedziana całkiem niedawno i najprawdopodobniej już wkrótce odbędzie się jej premiera.

BMW w końcu będzie miało ładniejsze zegary? Być może, ale tylko dla użytkowników Apple iPhone

Oprócz informacji dotyczących ładowarek, nowa wersja Google Maps pozwala w niektórych lokalizacjach na wybór widoku imersyjnego. Znacznie ułatwia to poruszanie się po miejscach, których nie znamy.

Dodatkowo, mapy stały się jeszcze bardziej szczegółowe. Docenią to kierowcy poruszający się po drogach szybkiego ruchu. Wybór odpowiedniego pasa jest teraz prezentowany jeszcze bardziej przejrzyście.

Źródło: Google