BMW w końcu będzie miało ładniejsze zegary? Być może, ale tylko dla użytkowników Apple iPhone

Apple CarPlay i Android Auto to bardzo skuteczny sposób na powiązanie naszego smartfona z samochodem. Z tego typu rozwiązania korzysta naprawdę wielu kierowców.

Pierwszy ze wspomnianych wyżej systemów, czyli Apple CarPlay, ma zostać znacznie zmodernizowany. Aktualizacja powinna się pojawić jeszcze przed końcem 2023 roku.

Nowa wersja pozwoli na jeszcze większą integrację auta z telefonem i zapewni lepszą funkcjonalność. Apple współpracuje właśnie z producentami samochodów, aby zapewnić jak najlepsze działanie systemu.

2024 Apple CarPlay
2024 Apple CarPlay

Lista pierwszych samochodów, które będą w pełni obsługiwały nową wersję Apple CarPlay, ma zostać opublikowana niebawem. Apple działa aktualnie z markami takimi jak: Land Rover, Audi, Mercedes-Benz, Ford, Honda, Nissan, Porsche czy Volvo. Lista ta oczywiście będzie się sukcesywnie zwiększała.

Jedną z nowych funkcji będzie integracja systemu Apple CarPlay z ekranem wirtualnego kokpitu. Kierowca będzie mógł wybrać jeden z kilku nowych motywów zegarów, które przygotowało Apple.

2024 Apple CarPlay
2024 Apple CarPlay

Nareszcie ładne zegary w BMW?

Daje to małą nadzieję na ładne grafiki na wirtualnym kokpicie BMW. Na wygląd tych zegarów narzeka chyba największa liczba klientów. Ewidentnie brakuje tam bardziej klasycznych motywów.

Kolejną nowością będzie możliwość sterowania ustawieniami klimatyzacji z poziomu Apple CarPlay. Szybciej włączymy też podgrzewanie czy wentylację fotela lub zamkniemy obieg wewnętrzny.

2024 Apple CarPlay
2024 Apple CarPlay

Dodatkowo, kierowca będzie mógł skorzystać z widżetów różnych aplikacji, jak również sterować zwykłym radiem FM. Do tej pory trzeba było opuszczać Apple CarPlay, aby skorzystać ze standardowego radia.

Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli wypróbować nową wersję tego systemu. Być może zachęci to niektórych kierowców do przesiadki z telefonu z systemem Android na iPhone.