Ciężarówka wpadła do rowu na zakręcie. Elektryczny pickup nawet nie poczuł obciążenia

Każdy z kierowców jest tylko człowiekiem i każdemu z nas przytrafiają się błędy za kółkiem. Niektóre z nich są łatwe do naprawienia, ale innych problemów nie rozwiążemy sami. Tym razem z pomocą nadjechał elektryczny pickup.

Bohater załączonego nagrania wideo znalazł się w potrzasku. Pomyłka za kółkiem wielkiej ciężarówki poskutkowała wjechaniem ciężkiego pojazdu do rowu.

Wielka maszyna nie była w stanie wydostać się stamtąd o własnych siłach. Trzeba było poprosić kogoś o pomoc. Kogoś, kto posiadał odpowiednio mocne auto potrafiące wyciągnąć ważący mnóstwo ton dźwig.

Na szczęście, w okolicy pojawił się właściciel elektrycznego pickupa. Dokładnie był to Rivian R1T, ale nie wiemy dokładnie w której wersji napędowej.

Rivian R1T pickup
Rivian R1T pickup

Najmocniejsza z oferowanych odmian posiada cztery silniki i zapewnia moc 754 koni mechanicznych oraz aż 1120 niutonometrów momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h takiego wozu trwa 3 sekundy.

Na nagraniu możesz zobaczyć próbę wyciągnięcia ciężarówki z rowu, po podpięciu jej linką holowniczą do elektrycznego pickupa. Kierowcy mieli nadzieję, że wszystko się uda.

Najbardziej zaskakujące jest to, z jak dużą łatwością Rivian R1T poradził sobie z tym zadaniem. Wyglądało to, jakby był stworzony do tak ciężkiej pracy.