Złodzieje są proszeni o uśmiech. BMW i5 zrobi im zdjęcie podczas próby kradzieży

W różny sposób próbujemy zabezpieczyć nasze samochody przed kradzieżą. Bardzo często zamawiamy auta z fabrycznym autoalarmem lub montujemy dodatkowe elementy utrudniające życie złodziejom.

Bardzo popularne są różnego rodzaju elektroniczne blokady, które uniemożliwiają na przykład wrzucenie biegu. Kierowca musi wykonać odpowiednią kombinację przycisków, aby odbezpieczyć urządzenie.

Czasami sami producenci oferują w swoich autach dodatkowe funkcje poza autoalarmem. Jedną z takich opcji pochwaliło się właśnie BMW, na przykładzie nowej Serii 5 G60.

BMW zrobi zdjęcie złodziejowi

Bohaterem nagrania jest konkretnie w pełni elektryczny model i5, który zadebiutował w maju 2023 roku. Samochody te powoli zaczynają pojawiać się u dilerów w Polsce.

BMW i5 G60 M Performance
BMW i5 G60 M Performance

Na filmie zainscenizowano moment próby kradzieży takiego samochodu spod domu. Gdy złodziej pociągnął za klamkę, w BMW włączył się alarm, który głośnym wyciem odstraszył przestępców.

Oprócz tego, od razu zadziałał system kamer 360. Właściciel momentalnie otrzymał powiadomienie na smartfon wraz ze zdjęciami osób próbujących podwędzić mu samochód.

Wystarczy zalogować się do aplikacji My BMW i dodać tam swój samochód. Jest to bardzo proste i z pewnością może się przydać w tego typu nieprzyjemnych sytuacjach.

Pełny katalog części M Performance dla BMW i5 G60 (2023). “Sporo karbonu i nowe hamulce”

Sama aplikacja jest bardzo przydatna i pozwala na kontrolowanie auta zdalnie. Oprócz podglądu z kamer możemy się upewnić czy zablokowaliśmy zamki lub wywołać dźwięk klaksonu, aby znaleźć auto na zatłoczonym parkingu.

BMW Serii 5 G60 startuje w polskim cenniku BMW od kwoty 255 000 złotych za spalinową wersję 520i. Najtańszy elektryk i5 eDrive40 to wydatek 345 000 złotych, a topowe (póki co) i5 M60 xDrive to równe 500 000 złotych.