Kierowca Mercedesa stracił mnóstwo pieniędzy bo puściły mu nerwy. Dowiedział się w sądzie, ile kosztuje środkowy palec

Jeśli wydawało Ci się, że jesteś bezkarny zachowując się chamsko i agresywnie na drodze, śpieszymy Cię poinformować, że jesteś w błędzie. Doskonałym tego przykładem jest historia przedstawiona na załączonym nagraniu wideo.

Sytuacja uwieczniona wideorejestratorem wydarzyła się w lutym 2022 roku. Między autorką nagrania a widocznym w kadrze kierowcą Mercedesa doszło do małej „sprzeczki”.

Poszło o pozycję na lewym pasie ruchu autostrady A4. W pewnym momencie, kierowca Mercedesa wyprzedził kobietę prawym pasem i wjechał jej bezpośrednio przed maskę. Kierująca użyła w tym momencie klaksonu.

Puściły mu nerwy

Właściciel Klasy E po chwili opuścił szybę i wystawił za okno rękę pokazując obraźliwy gest środkowym palcem. Autorka nagrania uznała, że tak tego nie zostawi i zgłosiła to na policję.

Sprawa trafiła do sądu i dopiero w marcu 2023 roku, po dwóch posiedzeniach, sędzia wydał wyrok. Kierujący Mercedesem został oskarżony o dopuszczenie się czynu z art. 216§ 1 k.k..

Sąd orzekł wobec oskarżonego środek kompensacyjny w postaci zadośćuczynienia na rzecz oskarżycielki w wysokości 1500 złotych. Dodatkowo, obciążył oskarżonego poniesieniem kosztów sądowych i wydatków oskarżycielki.

Na polskich drogach każdego dnia możemy być świadkami wielu sprzeczek drogowych. Kierowcy często nie potrafią ze sobą współpracować i sobie odpuścić.

Jeśli więc będziesz uczestnikiem takiego zdarzenia to pamiętaj, że możesz zostać ukarany nawet za obraźliwy gest. Oprócz kary finansowej stracisz też mnóstwo czasu na wizyty w sądzie. Czasami więc warto się „ugryźć w język”.