Bugatti Chiron Super Sport skasowane w stolicy. “Auto za 20 mln zł, które jeździ 490 km/h zostało pokonane przez autobus” (wideo)

Brak ostrożności za kierownicą jest przyczyną wielu kolizji i wypadków. Biorą w nich udział bardzo różne auta, również te należące do najdroższych i najszybszych na świecie.

Nagranie ukazujące skutki takiego zdarzenia pojawiło się właśnie w sieci. Na krótkim filmie możemy zobaczyć Bugatti, które zostało uderzone przez miejski autobus.

Przywalił Bugatti Chironem podczas parkowania. “Auto za 20 baniek, a kamera jak w Dacii” (wideo)

W sieci pojawiają się informacje, że sytuacja ta wydarzyła się w Dubaju. Zjednoczone Emiraty Arabskie są domem dla wielu egzemplarzy bardzo kosztownych samochodów.

Bugatti Chiron Super Sport
Bugatti Chiron Super Sport

Przyczyny zderzenia Chirona z autobusem nie są jasne. Widzimy jedynie, że praktycznie cały bok Bugatti został zniszczony, co będzie się wiązało z ogromnymi kosztami naprawy. Z pewnością będą to setki tysięcy złotych.

Mamy tu do czynienia z Chironem w wersji Super Sport, czyli tej najszybszej. Za napęd odpowiada w nim poczwórnie turbodoładowany silnik W16 o pojemności 8.0 litrów.

Na wszystkie cztery koła trafia moc 1600 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 1600 niutonometrów. Auto potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 2,4 sekundy.

Bugatti Chiron Super Sport jest wariantem, przy pomocy którego ustanowiono rekord prędkości. W 2019 roku, kierowcy testowemu udało się osiągnąć 490,484 km/h.

Bugatti Chiron Super Sport 300
Bugatti Chiron Super Sport 300

Egzemplarze dla klientów posiadają jednak elektroniczny ogranicznik. Ze względów bezpieczeństwa, samochody produkcyjne są w stanie rozpędzić się do „zaledwie” 440 km/h.

Kierowca BMW nie odpuszcza nikomu. “Wolał przywalić w Bugatti niż wpuścić je na pas” (wideo)

Koszt zakupu nowego Bugatti Chirona Super Sport startował od 3 200 000 euro, czyli około 14 500 000 złotych. I mówimy tutaj o kwocie bez podatków. Zbudowano tylko 30 egzemplarzy tej wersji.