Zostawił Teslę Model Y na ładowarce i poszedł na obiad. “Ukradli koła, ale od prądu nie odłączyli”

Powinniśmy być świadomi tego, że złodzieje nie działają już tylko i wyłącznie pod osłoną nocy. Coraz częściej dokonują przestępstw również w biały dzień i to na oczach wielu świadków.

Bandyci stali się jeszcze bardziej bezczelni i opanowali już swój sposób działania do perfekcji. Potrafią zdobyć łup w zaledwie kilkanaście sekund i w mgnieniu oka zniknąć z pola widzenia.

Okradli każde auto stojące przy drodze. “Myśleli, że biały Lexus RC nie rzuca się w oczy” (wideo)

Oczywiście, wszystko zależy od tego, co chcą ukraść. Pozyskanie plecaka z tylnej kanapy zaparkowanego auta będzie oczywiście trwało dużo krócej niż wycięcie katalizatora czy odkręcenie kół.

złodziej kradzież samochód
złodziej kradzież samochód

Niezależnie od tego, jak dużą wartość ma skradziony przedmiot, zawsze jest to ogromne zaskoczenie dla ofiary. Stwarza to też dla nas często bardzo duże problemy.

Kompletnie przerażony musiał być właściciel widocznej na załączonym zdjęciu Tesli Model Y. Podpiął on swoje auto przewodem do słupka ładowania i oddalił się na obiad.

Gdy po kilkudziesięciu minutach wrócił, jego auto stało już na ziemi bez kół. Złodzieje zadziałali jak w pitstopie Formuły 1 i momentalnie odkręcili cztery felgi z oponami.

Tesla Model Y
Tesla Model Y

„Na pocieszenie” można dodać, że nie odłączyli auta od ładowarki, więc bateria z pewnością uzupełniła się do pełna. Tak czy siak, właściciel auta ma teraz ogromny problem.

Oprócz wezwania policji i straty mnóstwa czasu, trzeba załatwić zapasowe koła i w jakiś sposób zamontować je na aucie. Z pewnością przydatne będzie skorzystanie z usługi mobilnego wulkanizatora.

Tesla Model Y to auto, które jest produkowane bardzo niedaleko, bo w Berlinie. Amerykanie zbudowali tam potężną fabrykę Gigafactory Berlin-Brandenburg.

Tesla Model Y polski cennik
Tesla Model Y polski cennik

Samochód ten dostępny jest w trzech wariantach napędowych: Tesla Model Y, Tesla Model Y Long Range oraz Tesla Model Y Performance. Polski cennik startuje od 224 990 złotych, ale często można trafić na promocję.

Nowa Tesla tańsza niż Skoda. Elektryczny Model 3 (2023) nawet od 165 tys. zł w Polsce z dotacją

Najszybsza wersja, czyli Performance, oferuje moc 534 koni mechanicznych i przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwające 3,7 sekundy. Na jednym ładowaniu jesteśmy w stanie przejechać do 514 kilometrów (WLTP).

Zdjęcie główne: facebook.com/Theautomobilist.fr