Zamówiłeś nowego Jaguara lub Range Rover’a? Firma ogłosiła upadłość, „niemożność wywiązania się z umowy sprzedaży”. Wiemy, co mogą zrobić klienci

Dnia 29 sierpnia firma British Automotive Holding, która do 2020 roku była importerem samochodów Jaguar i Land Rover, natomiast w ostatnich miesiącach zajmowała się punktami dilerskimi – ogłosiła upadłość. „Decyzją Zgromadzenia Wierzycieli jesteśmy zmuszeni zakończyć w trybie natychmiastowym działalność operacyjną” – powiedział prezes BAH, Andrzej Nizio.

To, co szokuje naszych czytelników najbardziej są informacje o „niemożności dokończenia realizowanych napraw samochodów i wywiązania się z zawartych umów sprzedaży”. Co więc muszą zrobić klienci, którzy zamówili wymarzone auto w jednym z punktów dilerskich upadłej firmy BAH? Przypomnijmy, że salony BAH mieszczą się m.in. w Gdańsku i Warszawie.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z obecnym importerem marek Jaguar oraz Land Rover. Otrzymaliśmy szczegółową odpowiedź na temat, z której wynika, że nikt nie zostanie pozostawiony bez odpowiedniego wsparcia.

„Po potwierdzeniu podpisania zamówienia i wpłaty zaliczki przez Klienta, zamówienia zostaną przepisane do innego dealera. Dlatego prosimy wszystkich Klientów o kontakt z naszym Customer Care Managerem, dostępnym pod podanym numerem telefonu, który przeprowadzi proces przekazania zamówienia. Samochód będzie mógł zostać odebrany w punkcie dealerskim uzgodnionym z Klientem.”

„W związku z zakończeniem przez BAH (British Automotive Holding sp. z o.o.) działalności, Inchcape JLR Poland sp. z o.o. prosi o bezpośredni kontakt wszystkich klientów, którzy złożyli w BAC Warszawa zamówienia na samochody marek Range Rover, Defender, Discovery lub Jaguar lub są w trakcie napraw serwisowych w punktach należących do grupy BAH, takich jak British Automotive Łódź, British Automotive Gdańsk, British Automotive Silesia i British Automotive Centrum.”

Klienci mogą skontaktować się w jeden z dwóch sposób: pod numerem telefonu +48 881 976 901 lub mailowo na kontakt@landrover.pl w celu ustalenia najlepszego sposobu dalszej realizacji zamówienia samochodu bądź prac serwisowych.

Jaguar F-Type P450 AWD Convertible R-Dynamic
Jaguar F-Type P450 AWD Convertible R-Dynamic

Problem nie dotyczy osób, które zamówiły modele w pozostałych 12 sieciach dilerskich.