Tak wygląda najdroższy nowy samochód na świecie. Ktoś zapłacił za tego Rolls-Royce’a 116 milionów złotych (wideo)

Bardzo możliwe, że słyszałeś już o premierze nowego Rolls-Royce’a, która odbyła się w trakcie trwania Monterey Car Week. Mówimy tutaj o modelu Drop Tail.

Poinformowano nas, że powstaną tylko cztery egzemplarze tego samochodu. Pierwszym z nich, który było dane nam zobaczyć, jest auto o nazwie „La Rose Noire”, czyli „Czarna Róża” z języka francuskiego.

Oto Rolls-Royce Droptail ’La Rose Noire’. Ponad sto mln za najdroższego roadstera świata (wideo)

Zaledwie kilka dni później, Brytyjczycy uraczyli nas zdjęciami kolejnej sztuki swojego nowego roadstera. Kompozycja Rolls-Royce’a Drop Tail Amethyst, jak można się domyślać, inspirowana była kamieniem półszlachetnym.

Rolls-Royce Drop Tail Amethyst
Rolls-Royce Drop Tail Amethyst

Widzimy tutaj zupełnie inny lakier nadwozia niż w przypadku La Rose Noire. W zależności od kąta padania światła możemy zauważyć tam barwę srebrną lub purpurę. Jasnofioletowy odcień pojawia się również na felgach, co doskonale pasuje do całości.

Wnętrze tego wcielenia Drop Taila też zostało zaprojektowane w odmienny sposób. Od razu zauważymy inaczej ułożone drewno oraz skórzaną tapicerkę w kolorze brązowym i fioletowym.

Brytyjczycy wykorzystali tu rzadkie i bardzo drogie drewno, choć nie znamy szczegółów dotyczących jego pochodzenia. tak czy siak, Rolls-Royce podkreśla, że w tym egzemplarzu mamy do czynienia z najdroższymi elementami drewnianymi, które pojawiły się w jakimkolwiek samochodzie.

Rolls-Royce Drop Tail Amethyst
Rolls-Royce Drop Tail Amethyst
Rolls-Royce Drop Tail Amethyst
Rolls-Royce Drop Tail Amethyst

Jedyna w swoim rodzaju jest też tylna część nadwozia, gdzie wykończony drewnem element zapewnia docisk tylnej osi. Nie spotkasz tego w żadnym innym samochodzie.

Tutaj również, podobnie jak w La Rose Noire, na desce rozdzielczej znalazło się miejsce na zegarek. Tym razem jest to czasomierz Les Cabinotiers Armillary Tourbillon wykonany przez szwajcarską firmę Vacheron Constantin.

W sieci oczywiście roi się już od plotek na temat tego, kto tak naprawdę kupił dwa pierwsze egzemplarze Rolls-Royce’a Drop Tail. Producent stara się oczywiście zapewnić im pełną anonimowość.

Rolls-Royce Drop Tail Amethyst
Rolls-Royce Drop Tail Amethyst

Brytyjczycy nie powiedzieli też nic oficjalnie na temat ceny tego modelu. Autor załączonego nagrania wideo twierdzi, że jest to 28 milionów dolarów, czyli około 116 milionów złotych.

Na filmie możesz obejrzeć samochód z bliska i dowiedzieć się wielu ciekawych szczegółów na jego temat. Rolls-Royce Drop Tail Amethyst to prawdziwe dzieło sztuki.