Rozpędzoną Teslą wjechał prosto w radiowóz. “System autopilot ostrzegał go 150 razy” (wideo)

Systemy jazdy w pełni autonomicznej to przyszłość motoryzacji. Póki co, mamy do czynienia jedynie z testowymi wersjami takich udogodnień.

Kierowcy Tesli mogą sprawdzać we własnych autach, jak to działa. Powinni jednak zawsze kontrolować otoczenie i być w stanie w każdej chwili zareagować na błąd komputera.

Zaufał autopilotowi w aucie elektrycznym. “Jak pokazuje nagranie, mogło być tragicznie” (wideo)

Niestety, zdarzają się sytuacje, w których właściciele lekceważą tę zasadę. Bardzo często dochodzi wtedy do kolizji lub nawet do poważnych wypadków.

Jedno z takich zdarzeń zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Kierowca Tesli nie kontrolował działania autopilota i wjechał prosto w stojący na drodze radiowóz.

Policjanci akurat dokonywali kontroli drogowej i jednym z wozów zatrzymali się na pasie ruchu. Ich pojazd był oczywiście odpowiednio oświetlony.

Tesla Model X uderzyła w zaparkowane radiowozy z prędkością 87 km/h. Niestety, w wyniku zderzenia aż sześć osób zostało poszkodowanych.

System autopilota mocno go zawiódł. Uszkodził jego Teslę podczas relacji “na żywo” (wideo)

System Tesli zapisuje wszelkie wydarzenia zaistniałe podczas jazdy. W raporcie znaleziono informację o ponad 150 ostrzeżeniach dla kierowcy, wydanych podczas 45-minutowej jazdy.