Odpalił zimne Bugatti nad ranem. “Brzmi jak samolot bojowy z II wojny światowej przygotowujący się do kołowania” (wideo)

Wiele osób po prostu nienawidzi poranków i wczesnego wstawania z łóżka. Właściciele niektórych samochodów mogą mieć czasami dość mocną motywację do wyjścia spod kołdry.

Chodzi nam o posiadaczy aut wyposażonych w świetnie brzmiące jednostki napędowe. Jak z pewnością dobrze wiesz, najlepszy dźwięk można uzyskać w chłodny poranek wykonując coldstart.

Na załączonym nagraniu wideo możesz posłuchać jak brzmi taki zimny rozruch w wykonaniu jednego z najbardziej imponujących aut spalinowych ostatnich lat. Mowa oczywiście o Bugatti.

Jest to konkretnie Chiron w limitowanej edycji Super Sport 300+. Sprzedano tylko 30 egzemplarzy tej odmiany i można ją rozpoznać chociażby po charakterystycznym malowaniu.

Bugatti Chiron Super Sport 300+
Bugatti Chiron Super Sport 300+

Cała karoseria wykonana jest z pokrytego bezbarwnym lakierem karbonu, a w kilku miejscach nałożono pomarańczowe akcenty. Każdy klient musiał zapłacić za to auto co najmniej 3 500 000 euro, czyli około 16 000 000 złotych.

Oprócz zmian wizualnych, Bugatti Chiron Super Sport 300+ posiada mocniejszy silnik. Poczwórnie turbodoładowana jednostka 8.0 W16 generuje 1600 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów.

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi zaledwie 2,4 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 440 km/h, czyli o 20 km/h więcej niż w standardowym Chironie.

Bugatti Chiron Super Sport 300
Bugatti Chiron Super Sport 300

Podczas wyczynowej próby, po zdjęciu limitera, udało się osiągnąć 482 km/h, czyli 300 mil na godzinę. Właśnie stąd wzięło się magiczne „300+” w nazwie.

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć, a właściwie to usłyszeć, jak o poranku budzi się do życia takie auto. Brzmienie silnika przyprawia o ciarki na całym ciele.