Bugatti zapomniało co znaczy “skromność”. Złoty egzemplarz W16 Mistral nie zapewnia dyskrecji

Złoty kolor kojarzy nam się z luksusem, bogactwem i prestiżem. Łatwo jednak z tym przesadzić i sprawić, że zamiast podziwu wywołamy raczej politowanie.

Trzeba używać tej barwy z głową i w odpowiedni sposób. Doskonale wie o tym marka Bugatti, która właśnie zaprezentowała wyjątkowy egzemplarz modelu W16 Mistral.

Bugatti W16 Mistral
Bugatti W16 Mistral

Samochód ten zadebiutował w sierpniu 2022 roku i od razu wzbudził spore zainteresowanie. Jest to bowiem ostatni model Bugatti, w którym za napęd odpowiada olbrzymia jednostka W16.

16-cylindrowy motor ma pojemność 8.0 litrów i jest wspomagany poprzez cztery turbosprężarki. Kierowca ma do dyspozycji moc 1600 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 1600 niutonometrów.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi tutaj zaledwie 2,4 sekundy. Prędkość maksymalna samochodu bez dachu to aż 420 km/h. Jest to ograniczone wyłącznie elektronicznym limiterem, a nie brakiem możliwości auta.

Bugatti W16 Mistral
Bugatti W16 Mistral

Bugatti zapowiedziało, że zbuduje tylko 99 egzemplarzy W16 Mistral. Na odzew ze strony klientów nie trzeba było długo czekać, gdyż wszystkie sztuki sprzedały się na pniu.

Każdego z zainteresowanych nie przeraziła kwota 5 milionów euro netto, którą należy zapłacić za „bazowy” egzemplarz. Warto oczywiście sprawić, aby nasza sztuka wyróżniała się czymś z tłumu.

Producent właśnie przywiózł na Monterey Car Week jeden z egzemplarzy, który wyjechał niedawno z działu Bugatti Sur Mesure. To miejsce, w którym realizowane są wszelkie zachcianki tych najbardziej wybrednych klientów.

Bugatti W16 Mistral
Bugatti W16 Mistral

Do tej pory, w sieci pojawiały się jedynie zdjęcia czarnego egzemplarza Bugatti W16 Mistral. Teraz możemy zobaczyć ten model w pięknym złotym kolorze.

Karoseria pokryta jest lakierem bardzo podobnym do tego, który niedawno zawitał na jednym z ostatnich egzemplarzy Chirona Super Sport Golden Era. Dolna część nadwozia to ciemny karbon z widocznymi włóknami.

Musimy przyznać, że taka konfiguracja z zewnątrz wygląda naprawdę interesująco i podkreśla wszystkie linie i przetłoczenia. Jesteśmy bardzo ciekawi jak mocno zaszaleją w tej kwestii niektórzy klienci.

Bugatti W16 Mistral
Bugatti W16 Mistral

Wewnątrz pojawiła się skóra w aż trzech kolorach z kontrastowymi przeszyciami. Tam oczywiście również nie brakuje włókna węglowego i najwyższej jakości materiałów.

Nie podano natomiast informacji, czy jest to 1 z 99 egzemplarzy przeznaczonych dla klientów, czy wersja przedprodukcyjna zbudowana na potrzeby Bugatti. Pierwsze prywatne auta mają zostać dostarczone na początku 2024 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez BUGATTI (@bugatti)