Tak “czaderskiego” systemu w MINI jeszcze nie było. “Asystentem kierowcy jest piesek” (wideo)

Producenci samochodów uwielbiają podkręcać atmosferę przed premierą. Często możemy być świadkami publikacji tajemniczych zdjęć detali, a czasami nawet takich, które ujawniają dużo więcej.

Z tym drugim przypadkiem mamy do czynienia na przykładzie MINI. Zupełnie nowy Cooper, który dostępny będzie wyłącznie w formie elektrycznej, zadebiutuje jeszcze w tym roku.

MINI Cooper E OS 9
MINI Cooper E OS 9

Tak wygląda nowe MINI Cooper S (2024) na prąd w pełnej krasie. Auto przyłapano na sesji wideo

Producent pochwalił się zdjęciami wnętrza i kilkoma „zrzutami ekranu” z nowego systemu inforozrywki. Wygląda to naprawdę interesująco i może się spodobać klientom.

Na środku deski rozdzielczej znajdziemy okrągły wyświetlacz o średnicy 9,4 cala. Pojawiające się na nim informacje to zasługa nowego systemu MINI OS 9 opartego na Androidzie.

Kierowca oraz pasażer będą mogli z niego korzystać zarówno dotykowo jak i przy pomocy sterowania głosowego. Jesteśmy ciekawi jak łatwe w obsłudze będzie to oprogramowanie.

MINI Cooper E OS 9
MINI Cooper E OS 9

Bardzo efektownym elementem jest projektor, który wyświetla różnego rodzaju grafiki na desce rozdzielczej. Zmieniają się one chociażby w momencie wyboru innego trybu jazdy.

Podczas ładowania elektrycznego Coopera E lub Coopera SE nie będziemy się nudzić. W systemie zainstalowano gry, które umilą nam czas oczekiwania na uzupełnienie baterii.

Nie brakuje również asystenta głosowego. Producent zdecydował się na wykorzystanie awatara sympatycznego psiaka, który pojawia się na ekranie po wypowiedzeniu słów „Hey MINI”.

MINI Cooper E OS 9
MINI Cooper E OS 9

Oto nowe elektryczne MINI Cooper S (2023). Oszalejesz zaglądając do środka i na jego tył

Wyświetlacz posiada mnóstwo opcji personalizacji. Do wyboru jest sporo tarcz zegarów i tapet w różnym stylu. Każdy kierowca z pewnością wybierze coś dla siebie.