Volvo zapowiedziało nowego elektrycznego SUV-a. “Chcemy trafić do młodszych klientów” (wideo)

W listopadzie 2022 roku Volvo zaprezentowało swój nowy, flagowy model z napędem elektrycznym. Jest to w pewnym sensie następca doskonale znanego nam SUV-a XC90.

Volvo EX90 oferuje aż 600 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu. Na wszystkie cztery koła wersji Performance trafia moc aż 517 koni mechanicznych, oraz moment obrotowy wynoszący 900 niutonometrów.

Volvo EX90 oficjalnie. 600 km zasięgu, ruchome reflektory LED i podświetlane drewno (wideo)

Osoby, które oglądały w sieci na żywo premierę do samego końca, mogły zauważyć coś ciekawego. Pod koniec, tuż obok EX90 pojawiła się sylwetka dużo mniejszego SUV-a.

Teraz wszystko stało się już jasne. Była to zapowiedź zupełnie nowego modelu noszącego nazwę EX30, czyli najmniejszego elektrycznego SUV-a w ofercie Volvo. CEO szwedzkiej marki zdradził kilka informacji na jego temat.

Volvo EX90 EX30
Volvo EX90 EX30

Wiemy, że premiera Volvo EX30 odbędzie się już 15 czerwca 2023 roku. Nowy elektryk ma trafić do produkcji jeszcze przed końcem tego roku.

Volvo chce modelem EX30 trafić do jeszcze młodszych klientów. Cena tego auta ma startować od „stosunkowo niskiego pułapu”. Volvo EX30 ma oferować dość sporo miejsca, świetny zasięg oraz bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Podczas premiery Volvo EX90 zapowiedziano nowy model. To najmniejszy elektryk w gamie

Wszystkiego dowiemy się oczywiście dopiero w czerwcu tego roku. Z pewnością Volvo będzie nam raz na jakiś czas serwowało różnego rodzaju zapowiedzi i teasery, tak jak miało to miejsce w przypadku EX90.