Nowe BMW X7 M60i w starciu z Lamborghini Urusem. “Poszło mu zaskakująco dobrze” (wideo)

Na rynku nie brakuje samochodów typu SUV, które oferują naprawdę przyzwoite osiągi. Jeszcze parę ładnych lat temu, podobne parametry widywane były tylko w supersamochodach.

Szukając takiego auta możemy przebierać w ofertach. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz ciekawy pojedynek dwóch przedstawicieli tego segmantu. To reprezentanci Niemiec i Włoch.

Z Półwyspu Apenińskiego przyjechał doskonale znany nam Urus. Pod maską tego Lamborghini pracuje podwójnie turbodoładowana jednostka V8 o pojemności 4.0 litrów, która generuje 650 koni mechanicznych.

Jego rywalem jest nowe BMW X7 po faceliftingu w odmianie M60i. Tutaj mamy do czynienia z dużo słabszym, bo 530-konnym silnikiem V8 o pojemności 4.4 litra.

Beemka ma również gorszy wynik, jeśli chodzi o masę własną. Różnica na korzyść Lamborghini wynosi ponad 400 kilogramów, co w połączeniu z dużo wyższą mocą powinno dać Urusowi ogromną przewagę.

Poprawili osiągi BMW X7 po faceliftingu. Alpina XB7 ma pod maską 4.4 V8 o mocy 621 KM

Lamborghini owszem, zwyciężyło w kilku pojedynkach, ale kondycja BMW zasługuje na uznanie. Start od zera zrobił w tym przypadku naprawdę duże wrażenie.