Dźwięk V12 w tym “starym Mercedesie” przeraża wszystkich. “Można dostać ataku serca” (wideo)

Mercedesa CLK GTR chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Każdy kto grał w którąś z początkowych gier serii Need For Speed, z pewnością zrobił takim autem sporo wirtualnych kilometrów.

Oprócz egzemplarzy czysto wyścigowych, producent zbudował 20 samochodów drogowych w wersji coupe, oraz zaledwie 5 roadsterów. Jedno z aut z zamkniętym nadwoziem zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Ponad 100 mln złotych w porównaniu trzech legend. Na ten test czekaliśmy latami (wideo)

Właściciel uznał, że nie będzie takiego „rodzynka” kisił w garażu i od czasu do czasu pojeździ nim po mieście. Oprócz tego, zdecydował się na oklejenie nadwozia niebieską chromowaną folią.

Za napęd w Mercedesie CLK GTR odpowiada wolnossąca jednostka V12 o pojemności 6.9 litra. Generuje ona moc 612 koni mechanicznych, która jest przekazywana na tylną oś za pomocą 6-biegowej skrzyni sekwencyjnej.

Mercedes-Benz CLK GTR potrafi osiągnąć prędkość maksymalną ponad 320 km/h. Rozpędzenie się od 0 do 100 km/h zajmuje mu 3,8 sekundy, więc tyle samo co na przykład w Mercedesie-AMG GLE 63 S Coupe 4MATIC+.

Do tego auta trudno nawet wsiąść. Zobacz instrukcję obsługi 1 z 25 Mercedesów na świecie (wideo)

Nowoczesny SUV nie może się natomiast pochwalić tak przeraźliwym dźwiękiem jednostki napędowej. Wciśnięcie gazu w CLK GTR może powodować u niektórych przechodniów zawał.