Pamiętaj o odpowiednim odśnieżeniu pojazdu. Możesz dostać nawet 3000 zł mandatu (wideo)

W nadchodzącym okresie zimowym coraz częściej o poranku zastaniemy nasze auto przykryte grubą warstwą śniegu. Policjanci przypominają, że należy dokładnie oczyścić samochód.

Za źle odśnieżony pojazd grozi nam bardzo surowa kara. Chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu.

Nie zauważył białego Bentleya na śniegu. “To ostatnie odśnieżanie w jego karierze” (wideo)

Jeśli nieodpowiednio oczyścimy szyby, lub na przykład pozostawimy nieczytelną tablicę rejestracyjną, wtedy możemy się liczyć z mandatem w wysokości do 500 złotych i z 6 punktami karnymi. To jednak nie koniec.

Jeśli nie odśnieżymy dachu, i zostanie na nim gruba warstwa śniegu i lodu, wtedy możemy się spodziewać kary nawet do 3000 złotych. Tutaj chodzi głównie o pojazdy ciężarowe i naczepy.

Nieodśnieżony samochód
Nieodśnieżony samochód

Śnieg spadający z dachu podczas jazdy może wywołać ogromne zagrożenie. W skrajnych przypadkach policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu, gdzie kara może być jeszcze bardziej bolesna.

Policjanci przypominają również, że nie wolno podczas odśnieżania pozostawić samochodu z włączonym silnikiem. Wielu kierowców tak robi, aby kabina zdążyła się przez te kilka minut chociaż trochę nagrzać.

Jeśli zostaniesz przyłapany na takiej czynności, również powinieneś się liczyć z karą. Za odśnieżanie auta z uruchomioną jednostką napędową otrzymasz mandat w wysokości do 300 złotych.

Bezinteresownie odśnieżał ludziom samochody. Taki człowiek to prawdziwy skarb! (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz przykład, którego w żadnym wypadku nie wolno naśladować. nie mamy pojęcia jakim cudem gość włączył się swoim pickupem do ruchu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Anthony Saiia (@harley_6.4)