Na sprzedaż wyjątkowe Lamborghini. Na świecie są tylko 22 sztuki tego modelu (wideo)

Producenci samochodów sportowych wypuszczają od czasu do czasu na rynek model w mocno ograniczonej liczbie sztuk. Jednym z takich aut jest Lamborghini Reventon.

Powstał on na bazie Murcielago LP640 i mogło go kupić tylko 20 klientów marki z Sant’Agata Bolognese. Każdy z nich musiał zapłacić około miliona euro netto za swój samochód.

Lamborghini Reventon
Lamborghini Reventon fot. RM Sotheby’s

Łącznie zbudowano jednak 22 sztuki Reventona Coupe. Pierwszy „dodatkowy” egzemplarz trafił do muzeum Lamborghini, drugi natomiast służył do różnego rodzaju testów. Oprócz tego stworzono 15 aut z nadwoziem Roadster.

Producent postanowił nawiązać stylistycznie do wojskowych myśliwców, stąd też szary matowy lakier, którym pokryto karoserie wszystkich sztuk. Wrażenie robią też felgi, w których umieszczono aerodynamiczne elementy z karbonu.

Lamborghini Reventon
Lamborghini Reventon fot. RM Sotheby’s

Za napęd tego modelu odpowiada wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Generuje on moc 650 koni mechanicznych, dzięki czemu przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 3,4 sekundy. Prędkość maksymalna to 340 km/h.

Moc trafia oczywiście na wszystkie cztery koła, za pośrednictwem 6-stopniowej przekładni półautomatycznej E-Gear. Proces rozpędzania się można śledzić na bardzo efektownie zaprojektowanym cyfrowym kokpicie.

Lamborghini Reventon
Lamborghini Reventon fot. RM Sotheby’s

Nie możesz już oczywiście zamówić nowego Reventona, ale właśnie nadarzyła się okazja, aby stać się posiadaczem jednego z nich. A konkretnie egzemplarza z numerem 13/20.

Auto z przebiegiem zaledwie 110 kilometrów zostało wystawione na aukcję przez RM Sotheby’s. Nie wiemy jaką osiągnie cenę, ale z pewnością będzie to kwota w okolicach 10 000 000 złotych.

Lamborghini Reventon
Lamborghini Reventon fot. RM Sotheby’s

Chce sprzedać Lamborghini, którym przejechał 85 km. Może na nim zarobić 5 milionów złotych

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć jeden z egzemplarzy „w akcji”. Spotkanie Reventona na drodze to nie lada gratka dla miłośnika motoryzacji.