Wnętrze nowego GLC robi największe wrażenie w nocy. “Mercedes jest w tym mistrzem” (wideo)

Jeszcze jakiś czas temu jedynym źródłem światła we wnętrzu samochodu były lampki umieszczone na suficie. Włączały się one wraz z otwieraniem drzwi aby ułatwić w nocy wsiadanie i wysiadanie.

Od pewnego czasu w autach mamy oświetlenie ambientowe, które u niektórych producentów bywa bardzo rozbudowane. Naszym zdaniem, najlepiej radzi sobie z tym Mercedes-Benz.

Nowy SUV GLC jest świetnym przykładem. Jego wnętrze i liczba punktów świetlnych w nocy robi piorunujące wrażenie. Oczywiście, nie każdemu może się to podobać i na szczęście da się to wyłączyć.

Kierowca jest w stanie również zmienić kolor w zależności od preferencji czy nastroju. Można to zrobić również dzięki systemowi obsługi głosowej – nie trzeba klikać kilkanaście razy w ekran dotykowy.

Wrażenie w nowym Mercedesie GLC robią również reflektory LED Digital Light. Ich działanie również udało się zaprezentować na załączonym nagraniu wideo.

W polskich salonach cennik Mercedesa-Benz GLC zaczyna się od kwoty 240 100 złotych za wariant GLC 200 4MATIC. Najdroższym obecnie dostępnym modelem jest GLC 300 4MATIC, który wyceniono na 289 700 złotych.