Wnętrze nowego GLC robi największe wrażenie w nocy. “Mercedes jest w tym mistrzem” (wideo)

Jeszcze jakiś czas temu jedynym źródłem światła we wnętrzu samochodu były lampki umieszczone na suficie. Włączały się one wraz z otwieraniem drzwi aby ułatwić w nocy wsiadanie i wysiadanie.

Od pewnego czasu w autach mamy oświetlenie ambientowe, które u niektórych producentów bywa bardzo rozbudowane. Naszym zdaniem, najlepiej radzi sobie z tym Mercedes-Benz.

Mercedes-AMG E63 idealny na przejażdżkę nocą. Odstresuje każdego w kilka minut (wideo)

Nowy SUV GLC jest świetnym przykładem. Jego wnętrze i liczba punktów świetlnych w nocy robi piorunujące wrażenie. Oczywiście, nie każdemu może się to podobać i na szczęście da się to wyłączyć.

Kierowca jest w stanie również zmienić kolor w zależności od preferencji czy nastroju. Można to zrobić również dzięki systemowi obsługi głosowej – nie trzeba klikać kilkanaście razy w ekran dotykowy.

Wrażenie w nowym Mercedesie GLC robią również reflektory LED Digital Light. Ich działanie również udało się zaprezentować na załączonym nagraniu wideo.

Oto polski cennik nowego Mercedesa GLC (2022). Musisz mieć przynajmniej ćwierć miliona złotych

W polskich salonach cennik Mercedesa-Benz GLC zaczyna się od kwoty 240 100 złotych za wariant GLC 200 4MATIC. Najdroższym obecnie dostępnym modelem jest GLC 300 4MATIC, który wyceniono na 289 700 złotych.