Bugatti W16 Mistral (2022) oficjalnie. 1600-konną bestię bez dachu kupisz za 24 mln zł netto

Po porannym wycieku jednego ze zdjęć do sieci, przyszła pora na oficjalną premierę nowego modelu Bugatti. Francuzi nazwali go Mistral, co pochodzi od określenia jednego z wiatrów.

Nawiązuje to oczywiście do wiatru we włosach, którego możemy doświadczyć w Mistralu. Jest to bowiem pierwsza konstrukcja na bazie technologii Bugatti Chirona, która nie posiada dachu.

Bugatti W16 Mistral
Bugatti W16 Mistral

Wyjechał na miasto Bugatti wartym 23,5 mln zł netto. Nie mógł się opędzić od fotografów (wideo)

Stylistycznie wygląda to bardzo ciekawie. Z przodu widzimy lampy LED przypominające te z La Voiture Noire. Z tyłu natomiast pojawiły się listwy układające się w literę X.

Za napęd odpowiada oczywiście poczwórnie turbodoładowany silnik W16 o pojemności 8.0 litrów. Tutaj generuje on 1600 koni mechanicznych oraz 1600 niutonometrów momentu obrotowego.

Bugatti W16 Mistral
Bugatti W16 Mistral
Bugatti W16 Mistral
Bugatti W16 Mistral

To ostatni model od Bugatti, który korzysta z tej jednostki napędowej. Teraz musimy poczekać na zupełnie nowe auto, powstające we współpracy z Rimacem. Tam będziemy mieli do czynienia już z hybrydą.

Pojechał na długi weekend Bugatti. “Miał być najszybszy, a tu bolid F1 na autobahnie” (wideo)

Zostanie zbudowanych tylko 99 egzemplarzy Bugatti Mistral. Każdy z nich kosztuje 5 milionów dolarów, czyli około 24 000 000 złotych netto. Oczywiście bez kosztu jakiejkolwiek personalizacji.