Huracan STO idealną zabawką na tor. “Ale trzeba tam dojechać wygodniejszym Lambo” (wideo)

Lamborghini Huracan w wersji STO to idealna zabawka przeznaczona głównie do jazdy po torach. Włosi przenieśli technologię wyścigową do auta z homologacją drogową.

Według wielu dziennikarzy, którzy mieli już okazję przekonać się na własnej skórze jak jeździ STO, jest to najlepsze Lamborghini w historii marki.

Myślisz o sensie życia, a Polak holuje Lamborghini za pomocą innego Lambo. Kocha limonkę (wideo)

Za napęd odpowiada tam 5.2 litrowy silnik V10, którego parametry przekazywane są na tylną oś. Kierowca ma do dyspozycji 640 koni mechanicznych oraz 565 niutonometrów.

Dzięki temu jesteśmy w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,0 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi w tym przypadku 310 km/h, czyli najmniej spośród wszystkich Huracanów.

Dojazd na tor wyścigowy powinien jednak przebiegać w nieco bardziej komfortowych warunkach. Właściciel egzemplarza widocznego na załączonym nagraniu wideo robi to w jeden z najlepszych możliwych sposobów.

Urus ciągnący Huracana na lawecie to hit? On zrobił to dużo efektowniej od Polaka (wideo)

Laweta z Huracanem STO ciągnięta jest przez Lamborghini Urusa. 650-konny włoski SUV wydaje się być idelnym dopełnieniem kolekcji w garażu fana marki z Sant’Agata Bolognese.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @autoluxconcept_