Nowy, elektryczny DeLorean może oferować ponad 1000 KM. Premiera już 18 sierpnia (wideo)

O powrocie jednego z najbardziej rozpoznawalnych samochodów w historii słyszeliśmy już jakiś czas temu. Już wkrótce zobaczymy nowe wcielenie DeLoreana w całej okazałości.

Premiera tego samochodu ma się odbyć 18 sierpnia podczas imprezy Pebble Beach w Kalifornii. Jak już pewnie wiesz, będzie to oczywiście auto w pełni elektryczne.

Legenda kina powróci do przyszłości? DeLorean zapowiada nowy elektryczny samochód (wideo)

Teraz producent przedstawił nam kolejną krótką zapowiedź. Widzimy na niej światła przebiegające przez całą szerokość nadwozia oraz charakterystyczne żaluzje w miejscu tylnej szyby.

DeLorean EVolved będzie również posiadał podnoszone do góry drzwi w stylu gullwing. To element stylistyczny, którego nie mogło zabraknąć w przypadku tego modelu.

Bardzo możliwe, że samochód powstanie na płycie podłogowej EVX stworzonej przez Italdesign i Williamsa. Ma ona pozwalać na osiągnięcie mocy 1360 koni mechanicznych i zapewniać do 1000 kilometrów zasięgu.

Renault 5 Turbo we współczesnej interpretacji od Legende Automobiles. Premiera już wkrótce

Parametry nowego DeLoreana mogą oczywiście się od tego mocno różnić. Wartości przedstawione powyżej są jedynie szczytem możliwości tej konstrukcji.