Rolls-Royce zamyka zeszyt z zamówieniami. Modele Wraith i Dawn wypadają z oferty

Z oferty Rolls-Royce zniknęły właśnie 2-drzwiowe samochody. Brytyjski producent nie przyjmuje już kolejnych zamówień na modele Wraith i Dawn.

Właśnie taką decyzję ogłosił ostatnio CEO Rolls-Royce’a Torsten Müller-Ötvös. Jeśli więc planowałeś zakup takiego auta, już niestety nie będziesz mógł spełnić swojego marzenia. Pozostaje Ci rynek wtórny.

Rolls-Royce Wraith
Rolls-Royce Wraith

Przyłapali elektrycznego Rolls-Royce podczas testów. To najcichszy model w historii (wideo)

Najprawdopodobniej oba modele nie zostaną już nigdy wznowione. Nie przewiduje się kolejnych ich generacji. 2-drzwiowy Rolls-Royce, który teraz trafi do produkcji, to w pełni elektryczny Spectre EV.

Do 2030 roku cała gama tej brytyjskiej marki będzie składała się z aut napędzanych tylko i wyłącznie prądem. Możemy się wiec wkrótce spodziewać bezemisyjnych odpowiedników Phantoma czy Cullinana.

Rolls-Royce Wraith
Rolls-Royce Wraith

Produkcja modeli Dawn i Wraith będzie kontynuowana do 2023 roku. Trzeba bowiem zbudować jeszcze egzemplarze, które klienci zdążyli zamówić przed zatrzymaniem takiej możliwości.

Rolls-Royce nigdy się tak dobrze nie sprzedawał. 2021 najlepszym rokiem w historii marki (wideo)

Pod maską obu tych samochodów pracuje 6.6 litrowy silnik V12, który w przypadku Dawn generuje 571 lub 601 koni mechanicznych, a w modelu Wraith 632 konie mechaniczne.