Jaguar wykorzystuje zużyte akumulatory do budowy magazynów energii. Możesz je wynająć

Problem zużytych akumulatorów z samochodów elektrycznych jeszcze nas tak mocno nie dotyczy. Wkrótce jednak tego typu baterii pojawi się znacznie więcej.

Producenci aut starają się więc przedstawić jakieś propozycje recyklingu tych urządzeń. Jaguar postanowił, że zrobi z nich coś w rodzaju wielkiego powerbanku.

Jaguar
Jaguar Storage Unit

Tak po nocy w zimnym garażu budzi się do życia 5.0 litrowe V8. Jaguar F-Type R zaryczał (wideo)

Wykorzystał do tego używane baterie z prototypów i testowych egzemplarzy modelu I-Pace. Współpracując z firmą Pramac zaprojektowano bank energii o pojemności 125 kWh.

Mogą one zostać wykorzystane w miejscach, gdzie dostęp do prądu jest ograniczony lub go po prostu nie ma. Niedawno, podczas testowych przejazdów Formuły E, wykorzystano kilka takich zestawów.

Skutecznie zasilały one narzędzia diagnostyczne w pit stopie zespołu Jaguara. Pojemność 125 kWh można wykorzystać między innymi do naładowania auta elektrycznego. Jest to możliwe z mocą do 22 kW.

Jaguar
Jaguar Storage Unit

Samochodowy powerbank o wielkości kanistra. Pozwoli Ci dojechać na stację ładowania (wideo)

Brytyjczycy podkreślają, że gdy bank energii nie będzie już w stanie funkcjonować, nadal jest możliwość przetworzenia aż 95% jego komponentów. Jaguar ma wkrótce zaoferować wynajem tego typu urządzeń.