Sprzedał podpalone Bugatti Chiron za ponad 6 mln zł. Nikt nie wie, ile wyjdzie naprawa (wideo)

W październiku 2021 roku informowaliśmy Cię o pojawieniu się ciekawej oferty na popularnym amerykańskim serwisie aukcyjnym. Dotyczyła ona Bugatti Chirona.

Atrakcyjna cena, która wówczas wynosiła 1 360 000 złotych, spowodowana była historią czarno-czerwonego egzemplarza. Auto stało się ofiarą podpalenia.

Bugatti Chiron
Bugatti Chiron

To Bugatti Chiron kupisz za 10 razy mniejszą kasę niż u dilera. Jest tylko “mały” haczyk

Uszkodzeniom uległo wiele elementów w przedniej części samochodu, ale silnik i wnętrze pozostały nienaruszone. Ostatecznie auto sprzedano za kwotę 6 230 000 złotych. To mniej niż połowa ceny zakupu nowego egzemplarza.

Naprawa samochodu może być problematyczna, dostępność i ceny części nie ułatwią tego zadania. Być może jednak ktoś kupił tego Chirona tylko i wyłącznie żeby go rozebrać i sprzedać nienaruszone elementy.

Bugatti Chiron
Bugatti Chiron

Chęć przywrócenia Bugatti do stanu używalności wiąże się z olbrzymimi kosztami. Sam zakup nowego błotnika to 1 200 000 złotych, a maski to około 330 000 złotych.

Wymiana przedniej szyby to koszt około 160 000 złotych. Oczywiście nie znajdziesz tych elementów na półce w magazynie Auto Landu czy innego dostawcy części.

Silnik ma przejechane około 3 500 kilometrów, więc poprzedni właściciel nie zdążył się za bardzo nacieszyć 1500-konnym hypercarem.

Bugatti Chiron
Bugatti Chiron

Król jedzie swoim Passatem, a obok mija go Bugatti Chiron z prędkością 380 km/h (wideo)

W czasach pełnej sprawności egzemplarz ten był w stanie rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 2,4 sekundy. Elektroniczny ogranicznik pozwalał natomiast na osiągnięcie prędkości maksymalnej wynoszącej 420 km/h.