Tak wygląda 4-osobowe Bugatti EB 112. 1 z 3 prototypów wystawiono na sprzedaż (wideo)

Zakup jakiegokolwiek samochodu ze znaczkiem Bugatti nie należy do tanich. Możesz być z siebie bardzo dumny, jeśli stać Cię na posiadanie tego typu auta.

Francuski producent nie ogranicza zbyt mocno produkcji swoich modeli. Łącznie na świecie ma jeździć aż 500 egzemplarzy Bugatti Chirona.

A co, jeśli chcesz być dużo bardziej wyjątkowy? Kupujesz wtedy jedną z limitowanych edycji, lub zupełnie inny model z przeszłości. Teraz masz szansę stać się posiadaczem jednego z trzech na świecie Bugatti EB 112.

Bugatti EB 112
Bugatti EB 112

To prototyp 4-miejscowego sedana, który niestety nigdy nie wszedł do produkcji seryjnej. A szkoda, bo wydaje nam się, ze takie auto miałoby niezłe powodzenie wśród najbogatszych klientów.

Za napęd tego modelu miał służyć 12-cylindrowy silnik o pojemności 6.0 litrów. Moc, jaką generował to 456 koni mechanicznych, a osiągnięcie pierwszej setki zajmowało 4,3 sekundy. Prędkość maksymalna wynosiła 300 km/h.

Auto nie trafiło do produkcji seryjnej, gdyż firma zbankrutowała. Zdążyli zbudować tylko trzy działające prototypy EB 112. Jeden z nich może być Twój.

Bugatti EB 112
Bugatti EB 112

Niestety, niemiecka firma, która wystawia go na sprzedaż, nie pochwaliła się oczekiwaną kwotą. Z pewnością jednak tanio nie będzie. Auto obecnie ma przejechane około 3 900 kilometrów.