Tak ostrego pojedynku się nie spodziewali. 765 KM w McLarenie vs. 1000 KM w Ferrari (wideo)

Wyścigi równoległe to chyba jedne z najchętniej oglądanych pojedynków motoryzacyjnych w sieci. Bez przerwy pojawiają się nowe nagrania, w których udział biorą bardzo różne samochody.

Tym razem mamy bardzo wyrównaną walkę pomiędzy dwoma bardzo szybkimi supersamochodami z Włoch i Wielkiej Brytanii – Ferrari i McLarena. Mimo dosyć dużej różnicy w mocy, auta jadą niemal identycznie.

Pojedynek dwóch generacji McLarena LT. Starszy model w walce praktycznie nie istniał (wideo)

Ferrari SF90 Stradale to hybryda typu plug-in, której moc w głównej mierze pochodzi z 4.0 litrowego V8. Łącznie kierowca dostaje do dyspozycji 1000 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów momentu obrotowego.

McLaren 765LT z kolei to auto napędzane konwencjonalnym silnikiem spalinowym. Tam również mamy 4.0 litrowe V8, które oficjalnie generuje 765 koni mechanicznych i 800 niutonometrów.

Doskonale jednak wiemy, że wizyty na hamowni seryjnych egzemplarzy potrafiły mocno zaskakiwać właścicieli McLarenów. I to w bardzo pozytywnym znaczeniu.

To najszybsza hybryda plug-in na świecie. Ferrari SF90 robi 100 km/h w nieco ponad 2 s (wideo)

Dowodem na to, że McLaren 765LT może być mocniejszy niż deklaruje producent są chociażby pojedynki, które zobaczysz za chwilę na załączonym nagraniu wideo. Tak małych różnic między 1000-konnym i 765-konnym autem nikt się nie spodziewał.