Ale ta inflacja szaleje. Za tego starego Mercedesa musisz zapłacić już prawie milion złotych (wideo)

Dla oka osoby w ogóle nieinteresującej się motoryzacją, auto które widzimy na załączonym nagraniu wideo jest jednym z milionów Mercedesów jakie widać na naszych drogach.

W124, popularnie znana jako „klin” czy „baleron”, kojarzona jest u nas głównie z postojami dla taksówek. Są jednak egzemplarze, które potrafią wzbudzić emocje u fanów motoryzacji.

Na świecie jest tylko 100 takich AMG. Jednym z nich mógł się przejechać Adam Kornacki (wideo)

Jednym z nich miał okazję się niedawno przejechać Adam Kornacki. Otrzymał on kluczyki do Mercedesa E60 AMG Limited. Nie do końca wiadomo, jak wiele ich jeździ na świecie, ale są to dosłownie dziesiątki sztuk.

Pod maską tego potwora drzemie 6.0 litrowe V8, które generuje moc 381 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 580 niutonometrów.

Mercedes-Benz E60 AMG
Mercedes-Benz E60 AMG

Wszystko to przekazywane jest oczywiście na tylną oś, za pomocą 4-biegowej automatycznej skrzyni. Pozwala to na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 5,4 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

Wyjątkowość tego egzemplarza wyrażona jest chociażby jego aktualną ceną. Salon samochodowy, który użyczył Adamowi auto do programu, życzy sobie za niego aktualnie 968 000 złotych.

Adam przetestował najdroższego Mercedesa 190 w Polsce. Ten kosztuje ponad milion zł (wideo)

Prawie milion polskich złotych za 27-letniego Mercedesa W124 z przebiegiem ponad 51 000 kilometrów. Jeśli chciałbyś zainwestować dużą kasę w motoryzację, być może jest to jeden z dobrych wyborów.