Za cenę McLarena 570GT możesz kupić trzy Caterhamy 620R. Który jest szybszy? (wideo)

Wiemy już doskonale, że nie zawsze trzeba dysponować potężną gotówką aby dorównać drogim supersamochodom. Czasami wystarczy wybrać auto, które może jest nieco mniej wszechstronne, ale odwdzięcza się podobnymi osiągami.

Właśnie takie, czysto brytyjskie zestawienie, pojawia się na załączonym materiale wideo. Do serii pojedynków na prostej startowej stanął McLaren oraz Caterham.

Żółta Kia pokonała McLarena. Jego właściciel już nigdy nie wyprzedzi w taki sposób (wideo)

Model 570 GT to bardziej luksusowa odmiana najsłabszego auta McLarena. Jest on napędzany 3.8 litrowym silnikiem V8 o mocy 570 koni mechanicznych, który rozpędza go do 100 km/h w 3,4 sekundy. Pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej wynoszącej 328 km/h.

Reprezentantem zupełnie odmiennego świata jest Caterham Seven 620 R. To najmocniejszy ze wszystkich 2-osobowych roadsterów. Posiada 2.0 litrowy silnik 4-cylindrowy z kompresorem, który osiąga 310 koni mechanicznych. Przekazywane są one na tylną oś za pomocą sekwencyjnej skrzyni, co w idealnych warunkach pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w 2,7 sekundy.

Goście w Lambo i McLarenach nie dają rady Tesli. On wsiadł do Mustanga i rozbił bank (wideo)

Aby stać się posiadaczem McLarena 570GT musisz się liczyć z wydatkiem rzędu 900 tysięcy złotych. Mając tyle pieniędzy mógłbyś kupić aż trzy egzemplarze Caterhama Seven 620R, gdyż jego ceny zaczynają się od 270 tysięcy złotych.