Elektryczny crossover Smarta ma oferować 500 km zasięgu i 250 koni. Koncept już we wrześniu

Jak już być może wiesz, Smart planuje już niedługo wprowadzić do oferty zupełnie nowy model. Jak możesz się spodziewać, będzie to auto w pełni elektryczne.

Otrzymaliśmy już jakiś czas temu pierwszą zapowiedź. Teraz przyszła pora na drugą, tym razem składającą się z dwóch niezbyt oczywistych zdjęć.

Smart wraca do gry z autem, jakiego jeszcze nigdy nie produkował. Oczywiście będzie to elektryk

Nowy elektryczny Smart ma być kompaktowym crossoverem, stworzonym we współpracy z marką Geely. Najprawdopodobniej będzie on dzielił płytę podłogową SEA z Volvo XC20.

Smart Crossover
Smart Crossover

Już jesienią tego roku zaprezentowana zostanie wersja koncepcyjna. Najprawdopodobniej odbędzie się to we wrześniu, podczas targów motoryzacyjnych w Monachium.

Model produkcyjny zadebiutuje najpóźniej w 2023 roku. Mówi się, że jego silnik elektryczny ma oferować nawet 250 koni mechanicznych, a baterie o pojemności 70 kWh zapewnią zasięg 500 kilometrów.

Kolejny elektryczny Mercedes w natarciu. Czy zobaczymy EQE jeszcze w tym roku? (wideo)

Smart Crossover
Smart Crossover fot. autoevolution

Oprócz oficjalnych zdjęć zapowiadających nowy model, mamy dla Ciebie rendering stworzony przez redakcję Autoevolution już jakiś czas temu. Daje on pogląd jak mniej więcej mógłby wyglądać nowy Smart.