Maserati chwali się procesem produkcji MC20. Zaprasza też do odwiedzenia fabryki (wideo)

Jeżeli byłeś ciekawy jak przebiega proces budowy sportowych samochodów marki premium, to teraz masz okazję podejrzeć tę czynność u jednego z włoskich producentów.

Maserati zapowiedziało, że można odwiedzać ich fabrykę i zapisywać się na specjalne zwiedzanie linii produkcyjnej. Przy tej okazji zaprezentowało również krótki materiał wideo.

Tak brzmi i przyspiesza nowe Maserati. Launch Control MC20 dosłownie powala (wideo)

Możesz na nim zobaczyć kilka elementów procesu produkcji modelu MC20. Mały supersamochód montowany jest w większości przy pomocy ludzkich rąk.

Nie brakuje oczywiście zaawansowanej technologii i komputerów. Wykorzystywane są one do kontroli jakości, to pewny sposób aby ustrzec się przed błędami.

Maserati MC20 skrywa pod nadwoziem 3.0 litrowy silnik V6 biturbo, którego moc wynosi 630 koni mechanicznych, a moment obrotowy to aż 730 niutonometrów.

Maserati Quattroporte, Levante i Ghibli w trzech nowych wersjach wyposażenia. Nawet 580 KM

Auto jest w stanie osiągnąć 100 km/h w czasie 2,8 sekundy oraz rozpędzić się maksymalnie do 325 km/h. Nie znamy oficjalnego polskiego cennika, ale za podstawowy egzemplarz w Stanach Zjednoczonych należy zostawić około 1,7 miliona złotych.