Następca 370Z bez maskowania! Wnętrze Nissana 400Z robi kapitalną robotę (wideo)

O planach wprowadzenia do sprzedaży nowej „zetki” wiemy już od dłuższego czasu. W mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego modelu bez cienia kamuflażu. Fotografie oraz krótkie filmy zostały wykonane podczas transportowania pojazdu.

Jeśli jesteś fanem koncepcyjnego modelu Z Proto, to z pewnością nie będziesz zawiedziony. Model produkcyjny pozostał praktycznie bez zmian, ale my dostrzegamy pewne różnice w postaci innych klamek drzwi oraz świateł odblaskowych.

Nissan 400Z (2022): wnętrze
Nissan 400Z (2022): wnętrze

Wnętrze zaskakuje najbardziej. Deska rozdzielcza w stylu retro może się podobać lub nie, ale stylu jej nie brakuje. Zamiast klasycznych zegarów Nissan zdecydował się na cyfrowy zestaw wskaźników. Inne nowości obejmują kierownicę, nowy system infotainment czy lepsze materiały wykończeniowe.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez # (@carbnplug)

Nissan 400Z zadebiutuje jeszcze w tym roku. Pod maskę ma trafić silnik benzynowy V6 o pojemności 3.0 l z podwójnym turbodoładowaniem z Infiniti Q60 3.0t. W luksusowym coupe moc wynosi 400 koni mechanicznych oraz 474 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W Nissanie może być podobnie, oczywiście w połączeniu z siedmiobiegową automatyczną przekładnią (manual najprawdopodobniej będzie dostępny opcjonalnie).

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez # (@carbnplug)